Зарплата для мобілізованих

Мобілізовані в Україні можуть отримувати додаткову винагороду до основного грошового забезпечення у розмірі 30, 50 та 100 тисяч гривень.

Читайте також Можна отримувати і те, і те: кому виплачують соцдопомогу та пенсію одночасно

Крім того, на випадок отримання бойової травми, поранення, контузії чи встановлення інвалідності грошова допомога теж нараховується.

За словами адвокатки Марини Бекало, розмір грошового забезпечення військовослужбовця залежить від посади, військового звання, роду військ, місця служби тощо.

Хто може отримати зарплату у 100 тисяч гривень

  • За виконання бойових дій безпосередньо в районах ведення бойових дій у розмірі 100 тисяч гривень.
  • Додаткова винагорода у розмірі 50 тисяч гривень призначається військовослужбовцю, який виконує бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління.
  • А 30 тисяч гривень – це додаткові винагороди військовослужбовцям під час дії воєнного стану.

Крім цих виплат, особи можуть отримати виплати за поранення, травми та контузії:

  • У разі їх отримання військовослужбовцю додатково виплачується винагорода 100 тисяч гривень за весь час перебування на лікуванні. Їх нараховують на підставі висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).
  • Якщо військовий чи військова отримали інвалідність, чи втратили працездатність, то їм теж передбачаються додаткові пільги та гарантії. Підтверджують надання прав на отримання такого виду додаткових виплат висновки від ВЛК.

Компенсація військовим

За невикористану щорічну відпустку держава повинна компенсувати кошти військовим, але тільки в окремих випадках. Йдеться про такі:

  • У разі звільнення з військової служби за невикористані дні, зокрема, за минулі роки щорічної основної (додаткової) відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину (особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи), та додаткової відпустки;
  • звільненим з військової служби за віком, станом здоров'я, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів – 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
  • Також компенсацію за невикористані дні відпустки виплачуватимуть для членів родин загиблих (померлих) військовослужбовців.