Яким буде курс найближчими днями

Керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що фундаментальних причин, аби готівковий курс був на нинішньому рівні, небагато. Серед основних – панічні настрої українців та нестача готівкового долара. На його думку, це саме те, що не дає можливості готівковому курсу наблизитися до того, який встановив НБУ.

Читайте також Криптовалюти – це перспективи: яка нова опція заслуговує на особливу увагу

Олександр Паращій

Керівник відділу аналітики Concorde Capital

Паніка спаде в найближчі кілька тижнів. Готівковий курс наближатиметься протягом серпня до офіційного рівня. Думаю, ймовірним можна вважати курс близько 37 – 38 гривні за долар.

Член Ради НБУ Василь Горбаль погоджується з такими ж оцінками. На це вплине, зокрема, частковий запуск експорту українськими портами. Також Горбаль нагадав, що найближчим часом Україна може отримати нову домовленість із МВФ на фінансування для відновлення економіки. Корту вже анонсував очільник НБУ Шевченко.

Говорити, що зараз неринковий курс, складно. Це той курс, за яким банки, обмінники готові купувати й продавати долари,
– підсумував Паращій.

Аналітик підкреслив, що як тільки настрої українців зміняться, попит на валюту спаде, курс, імовірно, почне плавно знижуватися.

Курс долара 3 серпня

  • В банках купити долар можна за 39,40 гривні (-10 копійок проти 2 серпня), тоді як продають валюту в банках за 40,30 гривні за долар (-50 копійок).
  • В обмінниках купують долар в середньому за 39,45 гривні (-76 копійок), а продають – за 39,95 гривні (-97 копійок).
  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 39,50 гривні (-65 копійок), а продаж – 40 гривень (-70 копійок).

Може зацікавити – дефіцит бюджету скоротився в майже 40 разів: дивіться відео