Так, компанія оголосила про припинення роботи на виробничих комплексах в Біллінгемі та Інсе. Наразі не знають, коли заводи запрацюють знову.

До речі Знову новий рекорд: ціна на газ у Європі перевищила 840 доларів

Компанія CF Industries Holdings має 9 виробничих комплексів в США, Канаді та Великій Британії.

Про що свідчить зупинка заводів

Зупинка заводів у Великій Британії свідчить, що рекордне підвищення цін на газ і електрику уповільнюватиме відновлення економіки регіону, повідомляє Bloomberg.

Ріст цін на паливо тягне за собою ризик перебоїв в подачі електроенергії взимку.

Рекордні ціни на газ в Європі: що відомо

  • Ціни на газ в Європі останніми тижнями невпинно зростають. Наприклад, вартість жовтневого ф'ючерсу на хабі TTF в Нідерландах 15 вересня досягла майже 842,5 долара за тисячу кубометрів або 68,995 євро за мегават за годину.
  • Ціна зростає на тлі низьких запасів газу у підземних сховищах Європи. Проте серед інших причин називають відмову "Газпрому" бронювати додаткові потужності українського транзиту.
  • Голова EnergyScan Жульєн Хоарау здивувався, ціни почали рости влітку, коли попит на газ був низьким. Тому він попередив, що Європу чекає сувора зима.
  • В адміністрації США вважають, що енергетичній безпеці Європи загрожує нестача газу взимку 2022 року.
  • ​Ексвиконувач обов'язків міністра економіки Павло Кухта вважає Росію винуватцем зростання цін. За його словами, Кремль, хоче "поставити всю Європу в "стійло".