Таку думку сайту "24" висловив керівник Громадської організації "Публічний аудит" Максим Гольдарб, коментуючи повідомлення віце-прем'єр- міністра Павла Розенка про підготовку системи монетизації зекономлених субсидій.

На думку Гольдарба, будь-які заяви пана Розенка, як і інших урядовців, не варто сприймати як чисту правду, адже переважно за ними немає нічого, окрім слів.

За місяць до збільшення тарифу на газ пан Розенко заявляв, що розраховували на залучення до субсидій до 4,5 млн сімей, а залучили близько 6 млн сімей, і що треба переконати МВФ змінити підходи до формування тарифів в Україні на наступний період. Разом з тим, всі ми бачимо, як він дотримався своєї ж заяви,
— відзначив керівник громадської організації.

Він нагадав, що діючий міністр соціальної політики пан Рева останні 2 місяці з ефірів центральних каналів заявляв, що він категорично проти монетизації, бо якщо віддати гроші людям, вони їх просто проїдять, а за комуналку не сплатять.

Читайте також: Монетизація субсидії: економити і заробляти премії?

"Сьогодні ми чуємо від пана Розенка про плани розробки системи монетизації залишку житлових субсидій, та від пана Насалика — про пілотний проект з монетизації в місті Калуш Івано-Франківської області. Це в черговий раз підтверджує той факт, що уряд немає жодної стратегії, а всі дії та заяви урядовців мають ситуативний характер, пов'язаний з тими чи іншими хвилями в інформаційному полі", — сказав Гольдарб.

Він також відзначив, що у Верховній Раді зареєстровано проект постанови "Про визнання роботи віце-прем'єр-міністра України Розенка Павла Валерійовича незадовільною та звільнення його з посади віце-прем'єр-міністра України".

А у відомстві пана Насалика (Ігор Насалик, міністр енергетики — "24") кілька гучних скандалів пов’язаних з так званим "ротердамським вугіллям", оборудками з газом у Укргазвидобуванні, а також страйкування шахтарів через заборгованість з виплати заробітної плати. Ось ці два урядовці і вирішили трохи виправити свої позиції заявами про монетизацію субсидій та трохи відволікти увагу суспільства від проблем в їх безпосередній зоні відповідальності,
— зауважив Гольдарб.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко розказав про плани уряду розробити систему монетизації залишку житлової субсидії.