У Міністерстві освіти наголосили, що ті школи, які вже застосовують подібні комерційні продукти, за бажанням зможуть і надалі користуватись ними, повідомляє пресслужба відомства.
Цікаво Як мають працювати школи та садочки під час локдауну в січні: поради експерта
Але, як додали у МОН, варто створити їх зв’язок із системою АІКОМ, де будуть акумулюватись дані про успішність навчання всіх учнів.
Усі інші школи зможуть отримати безкоштовний доступ до електронних журналів і консультації щодо підключення сервісу. Це лише перший крок до розширення функціональних можливостей системи АІКОМ,
– зазначив заступник міністра освіти з питань цифровізації Артур Селецький.
За його словами, сервіс доволі простий у користуванні та має дружній інтерфейс, через який організовано доступ до різних сторінок, зокрема:
- дані про учнів;
- розклад уроків;
- списки відвідування;
- домашні завдання тощо.
Ця інформація буде вноситися вчителями, але й батьки та учні за допомогою логіна й пароля зможуть отримати доступ до неї.
Зокрема, батьки онлайн в електронних щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні – отримуватимуть завдання, слідкуватимуть за розкладом тощо.
Як школі підключитися до електронного журналу
Крок 1. Заклад освіти надсилає на електронну адресу ДНУ "Інститут освітньої аналітики"(ejournal@iea.gov.ua) запит щодо підключення з обов’язковим зазначенням потрібної інформації:
- регіон (область);
- місто/ОТГ;
- назва закладу освіти з вказанням його ID у системі ДІСО;
- ЄДРПОУ закладу освіти;
- ПІБ відповідальної особи (адміністратора);
- електронна адреса відповідальної особи (адміністратора);
- телефон відповідальної особи (адміністратора).
Крок 2. ДНУ "Інститут освітньої аналітики" розглядає звернення, створює в електронному журналі адміністратора для даної школи з відповідними правами доступу.
Крок 3. Система е-журналу автоматично генерує права доступу та надсилає запрошення на вказану електронну адресу адміністратора закладу освіти.
Крок 4. Відповідальна особа, отримавши права доступу, авторизується в системі й розпочинає роботу.
Відомо, що за перші дні роботи сервісу у відкритому режимі до нього підключилися понад 100 шкіл.