Утім, є й деякі нововведення, які лякають випускників. Насамперед йдеться про потребу швидко перемикатися з одного предмета на інший, а також обмежений час, інформує 24 Канал.
Читайте також Без репетиторів і прогалин у знаннях: як допомогти школяреві закінчити навчальний рік без стресу
Та все ж, якщо підійти до підготовки системно, знайти педагогів, які допоможуть усунути прогалини у знаннях та покращать концентрацію уваги, вдасться не лише усунути ці хвилювання, але й досягнути максимального результату. Що варто знати, аби усе вдалося, розповідаємо далі.
НМТ: специфіка тесту
НМТ – це те ж саме, що й ЗНО, але у більш гнучкому форматі. Мультипредметний тест було створено для того, аби скласти іспит могли абсолютно усі випускники незалежно від місця їхнього перебування.
НМТ – це ЗНО у більш гнучкому форматі / Фото Unsplash
Усі, хто зареєструвався на онлайн-тест, зможуть скласти його на комп’ютерах у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Їх облаштують у містах України та у Європі, куди за останній рік вимушено виїхало чимало випускників.
Щоб тестування було чесним та прозорим, усі учні будуть у рівних умовах. Це означає, що пройти НМТ вдома не вдасться.
Тест буде складатися із трьох блоків:
українська мова – 35 балів;
математика – 30 балів;
предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови: англійська, французька, німецька, іспанська) – 35 балів.
Загалом учням потрібно буде виконати 60 тестових завдань. На надання усіх відповідей надається 120 хвилин. Відповідно, у середньому на роздуми щодо кожного питання в учнів буде близько 2 хвилин.
Результати НМТ будуть виведені за таким самим принципом, як на ЗНО – від 100 до 200 балів.
Коли буде проходити цьогорічний НМТ та як зареєструватися
Реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті розпочалася 3 квітня. Триватиме вона рівно місяць – до 3 травня.
До травня 2023 року на сайті УЦОЯО буде опубліковано демонстраційні варіанти НМТ / Фото Unsplash
Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті УЦОЯО.
З 20 травня по 7 червня кожен потенційний учасник НМТ повинен визначитися, де саме він проходитиме тестування. Відповідно до цього буде визначена конкретна дата здачі іспиту.
Загалом НМТ буде проходити у трьох сесіях:
основна (18 липня – 10 серпня);
додаткова (16 – 20 серпня);
спеціальна (12 – 16 вересня.)
До слова, до травня 2023 року на сайті УЦОЯО буде опубліковано демонстраційні варіанти НМТ. Завдяки пробним тестам учасники зможуть познайомитися із новим форматом та перевірити, які теми варто підтягнути до фінального іспиту.
До теми Як підготуватися до НМТ-2023: важливі поради та онлайн-курси
Правильна підготовка – це максимальний результат
Успішно скласти тест та отримати шанс на вступ до університету може кожен. Все, що для цього потрібно – добре підготуватися до НМТ. Зробити це не дуже важко, потрібно лише вибудувати чітку систему підготовки.
Як би швидко ви не засвоювали матеріал, без повторення він швидко забудеться. Лише такий спосіб гарантує, що знання відкладуться у довготривалій пам’яті та будуть корисними у потрібний момент.
Питання НМТ можуть мати різні формулювання, тож, аби вони не збили з пантелику, варто вчитися з кількох джерел. Найкраще використовувати ті, наприкінці яких є тести або практичні завдання. Під час їх проходження не забувайте встановлювати таймер. Час, що спливає – найбільший стрес-фактор під час тестування, тож краще заздалегідь звикнути до нього та залишатися спокійним у найвідповідальніший момент.
Ще один важливий момент – робота над помилками. Це один із найголовніших етапів навчання, адже часто ми запам’ятовуємо краще після того, як помилилися, адже у нашій пам’яті вже виникла асоціативна та емоційна прив’язка.
І не варто забувати ключовий фактор – уважність, особливо при прочитанні завдання. Багато учнів після провалу скаржилися, що знали відповідь, але “не так прочитали або зрозуміли завдання”. Тож не варто поповнювати цю колекцію своїм негативним досвідом.
Як краще готуватися: самостійно чи на курсах
Звісно, кожен з нас свято переконаний, що самотужки з легкістю може опанувати новий предмет, вивчити іноземну мову та годинами виконувати однотипні завдання. Та коли доходить до справи, учні не відрізняються самоорганізованістю, а кожен день перед тестом стає черговою можливістю вигадати нове жахіття, пов'язане із НМТ. Звісно, все це буде деморалізувати випускника й зрештою вплине на результат.
Щоб цього не трапилося, краще оточити себе кваліфікованими викладачами, однолітками-однодумцями та актуальними матеріалами, за якими цікаво навчатися. Цей комплекс допоможе систематизувати інформацію та отримати оцінку власного прогресу. А навчання з іншими допоможе розвіяти нераціональні страхи.
Навчання на курсах та спілкування з ровесниками допоможе знизити стрес / Фото Shutterstock
Та все ж, не кожні курси – це рецепт успішного складання тесту, який дає квиток у майбутнє. Щоб підібрати найкращих викладачів та знайти методики навчання, які відповідають вашим потребам, зверніть увагу на два фактори:
репутацію курсів,
наявність індивідуального підходу до кожного учня.
Для цього проаналізуйте програму, інформацію про викладачів, знайдіть відгуки в інтернеті. Ймовірно, зрештою ви зупинитеся на курсах Optima Academy – унікальному проєкті, який за 7 років дистанційного навчання завоював довіру тисячі українців.
Навчайтеся ефективно та впевнено крокуйте до своїх мрій з перевіреними фахівцями, які допоможуть реалізувати ваш потенціал. Для цього перейдіть на сайт, оберіть необхідний вам напрямок, залишіть свої контакти та розпочніть по-справжньому ефективну підготовку до НМТ.