Саме тому зараз українські освітні заклади повинні докласти максимум зусиль, щоб сприяти навчанню кожної дитини: створити безпечне середовище, попрацювати над мотивацією учня, подбати про виклад шкільного матеріалу у зручному темпі та форматі.
До теми Як отримати українську шкільну освіту за кордоном
На жаль, більшість закладів освіти досі не можуть забезпечити стабільних умов для навчання. А батьки, розуміючи всі ризики, все частіше придивляються до дистанційних шкіл. Щоправда, оплатити таке навчання у час війни можуть далеко не всі.
Кожен із цих нюансів врахувала перша та найбільша дистанційна школа України "Оптіма", яка подбала, щоб діти із сімей, які вимушено виїхали із країни чи втратили стабільне джерело доходу, теж змогли здобути якісну освіту.
Редакція 24 Каналу поговорила із керівництвом дистанційної школи та дізналася, як "Оптімі" вдалося підтримати українські родини та які цінності декларують тут сьогодні.
Чи може школа бути соціально-відповідальним бізнесом
Сьогодні соціально-відповідальний бізнес активно підтримує економіку України, сприяє гуманітарним та соціальним ініціативам. Це свідчить насамперед про віру брендів у перемогу та щире бажання допомогти тим, хто цього потребує.
Не стоять осторонь і приватні школи. Яскравим прикладом стала дистанційна школа "Оптіма", якій вдалося повернути школярам бажання навчатися. У цьому допомогла швидка реакція на виклики часу, максимальна відкритість до нового та турбота про українських учнів. Серед найважливіших ініціатив, які вдалося реалізувати у 2022 році, відзначимо:
Безоплатний доступ до освітньої платформи
З початком повномасштабної війни "Оптіма" ініціювала низку важливих проєктів. Навесні 2022 року вона надала учням безоплатний доступ до своєї навчальної платформи. При цьому від школярів не вимагали навіть документів. Все, що було потрібно, – бажання вчитися та доступ до інтернету.
Дистанційна школа пропонувала анімовані освітні матеріали, 3D-моделі, інтерактивні ігри, кейс-уроки, пізнавальні завдання тощо. Наприкінці курсу учням видавали довідку з оцінками або офіційні документи про освіту.
Соціальна ініціатива "Оптіми" виявилася більш ніж потрібною – можливістю отримати дистанційну та якісну освіту скористалися понад 100 тисяч дітей.
Безкоштовним доступом до платформи скористалися понад 100 тисяч учнів / Фото Pexels
Співпраця із Міносвіти
Щоб українські діти мали вільний доступ до навчання, "Оптіма" об'єднала зусилля із Міносвіти, підписавши Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Це партнерство відкрило усім українським школярам вільний доступ до дистанційного навчання в Україні та за її межами.
Паралельно дистанційна школа продовжувала збільшувати технічні потужності платформи. Таким чином діти не відчувають жодних труднощів у навчанні, а освітній процес проходить максимально комфортно. Як зазначають в "Оптімі", зараз на інтерактивній платформі можуть одночасно навчатися понад пів мільйона учнів.
Доступ до платформи для учнів 1 – 5 класів навіть у разі відключення світла
Швидка реакція дистанційної школи "Оптіма" добре продемонструвала себе і в умовах безпрецедентних атак росії на енергосистему нашої держави. Тривалі відключення світла стали серйозним викликом для освітнього процесу, який внаслідок війни здійснювався онлайн. Діти ж не завжди могли навчатися через відсутність світла та інтернету.
Тож дистанційна школа "Оптіма" надала безоплатний доступ до освітньої платформи для всіх українських учнів 1 – 5 класів. Усі уроки є у відкритому доступі, а платформа доступна 24/7. Тож навіть у моменти блекаутів учні змогли продовжувати навчання в будь-який зручний для себе час та з будь-якого місця.
При цьому дистанційна школа "Оптіма" пропонує отримати виписку з оцінками за період навчання та передати її до своєї основної школи.
Пошук нових форматів
"Оптіма" зробила величезний вклад у майбутнє України, але зараз цілком очевидно, що приватний заклад освіти не може продовжувати навчати абсолютно всіх дітей безоплатно. На щастя, представники дистанційної школи знайшли оптимальне рішення – стипендії для школярів-пільговиків.
Дистанційна школа продовжує забезпечувати учнів якісними навчальними матеріалами / Фото Pexels
Вже влітку 2022 року "Оптіма" розробила потрібний формат допомоги. Спільно з благодійним фондом "За майбутнє дітей", дистанційна школа запропонувала 300 стипендій школярам пільгових категорій.
Діти отримали не лише фінансову допомогу, а й можливість перебувати у безпеці, навчаючись дистанційно, та здобувати знання за найкращими авторськими освітніми матеріалами.
Після реалізації цієї програми "Оптіма" не припинила допомагати українським учням та вирішила надати ще 300 стипендій. За умовами програми, дистанційна школа компенсує повну або більшу частину вартості навчання.
Учні можуть претендувати на стипендію, якщо вони:
- мають батьків, які загинули на війні;
- евакуйовані з території активних бойових дій;
- проживають на тимчасово окупованих територіях;
- отримали посттравматичні наслідки та вади здоров'я.
Підтримка тих, хто за кордоном
Що важливо, "Оптіма" піклується і про тих, хто через війну виїхав за кордон. Дистанційна школа разом з іноземними фондами дбає про навчання українських дітей у Німеччині, де з початку повномасштабного вторгнення знайшли прихисток понад 200 тисяч наших школярів. Сьогодні вони мають можливість безоплатно вчитися на пакеті "Ми з України". А унікальні навчальні матеріали допомагають дітям поєднувати українську і місцеву шкільні програми.
Діти, які виїхали за кордон, можуть поєднувати програми двох країн / Фото Pexels
"Оптіма" також долучилася до облаштування освітнього хабу у Варшаві. Партнером найбільшої дистанційної школи України стала Thames British School – британська школа, що надає учням найвищий рівень освіти й широкий спектр можливостей для особистого розвитку. Тепер ці два навчальні заклади спільно допомагають дітям здобувати сучасні навички й знання, які відкривають шлях до найкращих університетів світу.
Ґрунтовний вклад "Оптіми" в єдиний освітній фронт
У дистанційній школі "Оптіма" не з чуток знають, наскільки важливо сьогодні тримати єдиний освітній фронт. Тому керівництво навчального закладу продовжує залучати до проєктів нових партнерів.
Нещодавно дистанційна школа підписала договір про співпрацю з Київським Палацом дітей та юнацтва. Окрім цього, запровадила інноваційне дистанційне навчання для дітей, які відпочивають у Міжнародному дитячому центрі "Артек". У цьому партнерстві планують реалізувати навчальні програми, курси, тренінги, вебінари, а також забезпечити надання інформаційних, аналітичних, дослідницьких та професійних консультацій.
Ініціативи дистанційної школи "Оптіма" довели, що проявляти соціальну відповідальність можна у різний спосіб. Й одним із тих, що неодноразово відіб'ється на майбутньому нашої країни, є підтримка українських родин та забезпечення безперебійної освіти дітей.