Думки Заходу та Сходу розділилися
50% українців не подобається система дистанційного навчання в Україні. Про це свідчать дані соціологічної служби Центру Разумкова і Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" "Освіта і пандемія: що українці думають про дистанційне навчання та як оцінюють ЗНО", повідомляє "Укрінформ". Варто зазначити, що мешканці Заходу оцінюють процес дистанційного навчання набагато позитивніше, ніж мешканці Півдня та Сходу.
Зверніть увагу Навчання у школі з 1 вересня: київська влада готує декілька сценаріїв
Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією, підтримали цей крок 32% громадян. Категорично негативних оцінок найбільше у Південному (29%) та Східному (28%) регіонах,
– йдеться у досліджені.
Ключові проблеми
26% опитуваних поскаржилися, що рівень дитячої успішності під час карантину суттєво знизився, а 22% українців невдоволені рівнем уваги, який вчителі мають змогу приділити кожному учневі в режимі "онлайн".
Також суттєвою проблемою для учнів та їхніх батьків є погана якісь інтернету та неможливість забезпечити дітей необхідними ґаджетами. Найчастіше з такими складнощами доводиться боротися мешканцям невеликих міст (до 100 тисяч осіб).
Цікаво, що більшість українців вважають відповідальними за процес навчання міносвіти, однак є й такі, що стверджують: карантинне навчання мав організувати особисто президент.
"На думку більшості українців, головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки, 11% вважають, що відповідальність за цей процес має нести Президент України", – повідомляють експерти.
За даними соціологів, в опитуванні взяли участь 2022 респонденти від 18 років, за винятком Криму та тимчасово та тимчасово окупованих територій.
Що думають українці про дистанційне навчання / Інфографіка 24 каналу