Так, порядок проведення призову громадян на службу під час мобілізації на особливий період передбачає отримання довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), визначеної в Додатку 9. Таку довідку формуватимуть у ЄДЕБО.

Дивіться також Навчання з серпня та у суботу: МОН надало рекомендації студентам на новий навчальний рік

Де студент може отримати довідку для ТЦК

Для отримання довідки здобувач освіти має звернутися до закладу освіти, в якому навчається. А вже заклад формуватиме довідки в ЄДЕБО та видаватиме їх студентам денної (дуальної) форми навчання.

Недавно саме заклади освіти отримали можливість формувати довідки про студентів для отримання відстрочки під час здійснення військового обліку в ТЦК. Це, власне, відбуватиметься за даними ЄДЕБО.

Цю можливість реалізували Державне підприємство "Інфоресурс" разом з Міносвіти України. Форма довідки визначена Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

У формі довідки тепер обов'язково треба вказати, чи чинне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною 2 статті 10 Закону України "Про освіту".

До теми Мобілізація студентів: які нові правила діють з 18 травня

Студенти повинні пройти військову підготовку

  • В Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.
  • З 18 травня діють нові правила для студентів денної чи дуальної форми навчання.
  • Студенти мають право на відстрочку, однак повинні пройти базову військову підготовку, яка триває 3 місяці.
  • Не підпадають під мобілізацію та мають відстрочку студенти закладів освіти, які здобувають освіту вищого рівня, ніж раніше здобутий.
  • Базова військова підготовка має розпочатись з 1 вересня 2025 року.