Про це інформує 24 Канал з посиланням на слова заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького в етері телемарафону. Зауважимо, що грант можуть отримати студенти першого курсу, які вступили на контактну форму.
Дивіться також Закінчується термін підтвердження студентами освітніх грантів
Скільки осіб відмовились від навчання на бюджеті
Посадовець пояснив: традиційно у галузі вищої освіти діяли або держзамовлення (бюджетні місця), коли держава платить 100% за навчання студента, який при цьому має можливість отримувати стипендію, або не платить нічого і студент – повністю контрактник.
Це дуже часто створювало ситуацію, що особи подавати заяви туди, де могли розраховувати на бюджетне місце, а не у той заклад, де хотіли,
– уточнив заступник Лісового.
Тож грантова система мала на меті змінити цю ситуацію.
Винницький також навів цікаву статистику.
Приблизно 10% отримувачів бюджетних місць відмовилися від них задля інших закладів, де вони отримали грант. Це означає, що надали більшу можливість обрати омріяний університет та програму,
– уточнив посадовець.
І додав, що причини такої відмови різні.
Часто підготовка до вступної кампанії супроводжується стресом. Впоратися з ним допоможуть в Optima Academy на курсах підготовки до ЗНО та НМТ. Індивідуальний підхід, акцент на необхідних предметах, систематизація навчання та заповнення прогалин у знаннях – все, щоб абітурієнт був цілком впевнений у своїх знаннях.
Як діє грантова система у вишах
- Грант на навчання у виші можуть отримати студенти, які здобувають першу вищу освіту за контрактом.
- Сума фінансової допомоги від держави стартує від 15 тисяч гривень і більше на рік для покриття частини навчання на будь-якій бакалаврській програмі (або на програмі підготовки медика).
- Суму гранту визначають індивідуально: за результатом НМТ 2024 року та з урахуванням коефіцієнта спеціальності.
- До експерименту МОН з грантової підтримки студентів наразі долучились 194 виші України.
- 5 листопада завершується процедура підтвердження сертифікатів на освітні гранти в Дії.