Про це розповіла голова Світової координаційної виховно-освітньої Ради Світового конгресу українців Любов Любчик під час дискусії "Українська школа за кордоном: вектор збереження української ідентичності" на саміті СКУ в Бухаресті.

Дивіться також В Україні планують створити електронний реєстр українських учнів-біженців

Історію України викладають лише у третині шкіл діаспори

Під час дискусії учасники ділилися думками щодо того, які діти можуть здобувати українську освіту та навчатися в українських школах за кордоном, зберігаючи при цьому національну ідентичність.

Любчик представила ключові освітні проєкти й ініціативи СКВОР, спрямовані на забезпечення якісного навчання та озвучила рекомендацію щодо включення історії України у перелік українознавчих предметів для вивчення у діаспорних школах.

Також учасники панельної дискусії презентували структуру і концепцію Інформаційно-методичного посібника з історії України на допомогу освітян діаспори, який представлять для апробації уже з вересня 2024 року.

  • Раніше ми інформували, що українські посадовці заявили про намір запровадити оновлену дистанційну форму навчання для українських учнів-біженців.
  • Школярам пропонують вивчати не всі предмети, а "український компонент".
  • Навчання в українській школі займатиме лише 6 – 8 годин на тиждень.
  • Решту навчальних досягнень їм зарахують після повернення з-за кордону.