Внаслідок реформи вищої освіти виші в Україні є самоврядними, а це значить, що вони самі можуть визначати графік навчання та календар, зокрема, і канікул.
Читайте також Як і де школи в Україні працюватимуть онлайн, а де – офлайн
Водночас є рекомендації Міністерства освіти. З огляду на воєнний стан в державі та очікувані проблеми з опаленням у холодну пору року, чиновники рекомендували вишам почати навчальний рік 15 серпня для більшості студентів та зробити виключення у вигляді свята на 1 вересня для першокурсників.
Канікули будуть!
Більшість українських вишів побудували свої програми за семестровою системою –
з двома циклами, що містять лекції, семінари, практичні заняття, а також залікову та екзаменаційні сесії.Розділяють семестри канікули. Зимові канікули починаються з 1 січня 2023 року та завершуються 5 лютого. Літні канікули триватимуть з липня по серпень 2023 року.
Актуально Календар канікул 2022 – 2023: як будуть навчатися школярі
Чи можливі зміни?
Звісно, у кожному виші може бути свій графік і календар. Деякі університети почнуть відпочивати раніше й матимуть класичні для Європи різдвяні канікули.
Відповідно до цього може бути змінений і час канікул. Можливі суттєві розбіжності у датах канікул у бакалаврів і магістрів.
Де шукати інформацію про розклад у вишах
Це найскладніше питання. Краще слідкувати за цим на сайті чи соцмережах вашого університету й сподіватися, що адміністрація вишу вирішить детально розшифрувати цю інформацію, а не обмежиться табличками у PDF, як, наприклад, це зробили у провідному технічному виші країни –
КПІ.Ситуація з головним університетом країни, КНУ – ще гірша, адже на його офіційному сайті взагалі немає календаря навчання на 2022/2023 рік. Можливо, все не так однозначно й календар є на сайтах окремих факультетів? Ні, там залиті лише відомості за минулий навчальний рік. Наприклад, саме така ситуація на географічному факультеті.
Взагалі моніторинг електронних ресурсів українських вишів створює враження, що інформування про графік навчання здобувачів освіти не є нагальним питанням для адміністрації. У такій ситуації, схоже, доведеться повернутися до класичних практик "90-х", тобто телефонних дзвінків до деканату.
Яким буде новий навчальний рік в Україні – дивіться відео: