Мобільний телефон – це пристрій, з яким школярі та студенти проводять більшість свого часу. Завдяки доступності інтернету, зручним екранам та швидким застосункам велика частина навчального процесу проходить через мобільний телефон.

Читайте також Без цих навичок – ніякого майбутнього: які вміння дітей освітні заклади повинні розвивати

Mobile learning – як ефективно використовувати навчання майбутнього

Доступність навчального контенту на мобільних пристроях називають mobile learning, або ж m-learning. Його прихильники наголошують на тому, що завдяки мобільному телефону можна навчатися у будь-якому місці у будь-який час. Поїздка у маршрутці, час у кафе, очікування в черзі – цей підхід дозволяє використовувати для навчання кожну можливу нагоду.

Навчання у телефоні – це вже реальність / Фото Pixabay

Гейміфікація процесу та система мотивації теж відіграють важливу роль. Хай там як, але навчання у мобільному телефоні повинне нагадувати гру, і всім розробникам курсів треба передбачити цей нюанс.

Ще у 2016 році понад 60% учнів та студентів використовували мобільний телефон для навчання, і цей показник з кожним роком лише зростає. Mobile learning вже увійшов у нашу реальність, тож потрібно сконцентруватися на тому, аби навчити дітей отримувати від нього максимальний результат.

Педагогам варто не забирати в дітей телефони, а пояснити їм, як працює гормон дофамін та чому їх так сильно тягне проводити багато часу у соціальних мережах. Ворог учнів та студентів – не мобільні пристрої, а відволікаючі фактори. Якщо пояснити, як вони працюють та крадуть час і можливості дітей, то їх вплив на їхній процес навчання вдасться суттєво скоротити.