Заступниця голови партії "Голос" написала, що станом на 17 лютого вони вже мають 45 підписів народних депутатів. Але звернення до Конституційного суду планують передати з 22 лютого, тому деякі нардепи ще можуть долучитися.

Читайте також Науковці заявляють про утиски зі сторони Шкарлета

Серед партій, які підписали звернення:

  • "Голос";
  • "Європейська солідарність";
  • кілька депутатів-мажоритарників.

Представники інших політичних партій не поставили підписів під цим поданням. Але 45 підписів – цього достатньо, щоб направити звернення до Конституційного суду, тому в принципі у нас уже достатньо підписів,
– зазначила Совсун.

За її словами, у зверненні депутати закликають Конституційний суд скасувати постанову Ради про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. А все через те, що під час прийняття рішення був порушений закон щодо особистого голосування.

"Звернення до КС планують передати з 22 лютого. Ми даємо ще шанс до кінця тижня іншим депутатам продемонструвати свою політичну позицію щодо кнопкодавства", – наголосила Совсун.

Вона вважає, що це питання стосується не так Сергія Шкарлета, як того, наскільки парламент готовий дотримуватися законів, які сам і ухвалює.

Що відомо про призначення Шкарлета міністром освіти

  • Партія "Голос" одразу заявила про випадок кнопкодавства під час голосування за міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Офіс генпрокурора відкрив кримінальну справу.
  • Проте відео, на якому зафіксували факт кнопкодавства за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки, зникло.