Про це в ефірі національного телемарафону розповів очільник Міносвіти Сергій Шкарлет. При цьому уточнив, що НМТ як в Україні, так і за її межами випускники складатимуть виключно в тимчасових екзаменаційних центрах.

Читайте НМТ – 2023: відомо, чи погодила Верховна Рада законопроєкт про вступну кампанію

Як складатимуть НМТ українські абітурієнти за кордоном

Шкарлет нагадав, що у 2022 році абітурієнти з України мали можливість складати мультипредметний тест у 52 містах 32 країн світу. Там були облаштовані для цього спеціальні екзаменаційні центри.

У 2023 році МОН має на меті розширити мережу складання НМТ за кордоном та збільшити кількість країн. Усе задля того, аби охопити максимальну кількість українських випускників.

У яких країнах можна складати НМТ – 2023

Так, за словами міністра, складати НМТ у 2023 році можна буде у всіх країнах ЄС, а також США, Японії, Канаді, Туреччині тощо. Скільки випускників складатиме НМТ, буде відомо після закінчення реєстрації на тест. Вона стартує у квітні.

У 2023 році школи має закінчити приблизно 220 – 224 тисячі одинадцятикласників, які зможуть претендувати на вступ до ЗВО,
– зауважив Шкарлет.

До теми Яким буде прохідний бал для вступу до вишу

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.