Вже відомо, що він міститиме 4, а не 3 предмети. При цьому вже 3 з них будуть обов’язковими. Тож аби успішно скласти НМТ наступного року та вступити до омріяного вишу, одинадцятикласникам варто добре підготуватися, наголошує 24 Канал.

До теми Корисно навіть відмінникам: чому важливо готуватися до НМТ і які курси обрати

Підготовку до тестування потрібно починати заздалегідь. А одним із важливих кроків у цьому процесі має стати оцінка поточних знань учня. Так, майбутньому абітурієнту варто вже зараз перевірити свою готовність до складання НМТ.

Це дозволить зрозуміти, на який бал може претендувати одинадцятикласник, а також виявити його сильні та слабкі сторони. За результатами такого попереднього тестування школяр знатиме, які теми йому даються найважче, відтак зможе заповнити прогалини у знаннях. А як саме оцінити свій потенційний бал на НМТ-2024, розповідаємо далі.

Як оцінити потенційний бал на НМТ

Раніше абітурієнтам доводилось скуповувати величезну кількість посібників, брошур з питаннями/відповідями до ЗНО. Таким чином вони могли перевірити рівень своїх знань, а також підготуватися до оцінювання.

Однак, на жаль, вся допоміжна література не могла дати точну оцінку можливого балу на іспитах. Адже тестування – дуже специфічний спосіб перевірки знань. Зокрема, іноді воно містить неоднозначні питання, які можуть заплутати дитину.

Також важливо враховувати й організаційні особливості екзамену. Обмеження у часі можуть стати додатковим стресовим фактором. Тому, готуючись до НМТ, одинадцятикласнику варто тренуватися проходити тести в умовах, максимально наближених до реальних.

Зауважимо, що пробне тестування в Україні скасували з міркувань безпеки. Тож школярі можуть перевіряти свої знання та готуватися до НМТ самостійно або ж звернутися за допомогою до репетиторів.

  • Самостійна перевірка

На сьогодні у безплатному доступі в мережі є чимало тестів, які складали учасники ЗНО/НМТ у попередні роки. Вони допоможуть звикнути до типу завдань. При цьому майбутні абітурієнти мають можливість оцінити також свою психологічну готовність до тестування. Однак така перевірка буде ефективною лише для найвмотивованіших та найдисциплінованіших учнів.

  • Перевірка з репетиторами

Для перевірки готовності до тестування також можна заручитися підтримкою репетиторів. Фахівці скерують дитину у потрібне навчальне русло та акцентують на її слабих сторонах, допомагаючи заповнити прогалини у знаннях.

Однак у цьому разі варто врахувати, що на сьогодні послуги хороших спеціалістів є доволі недешевими. Також може знадобитися допомога аж 4 репетиторів, адже НМТ міститиме вже 4 предмети. Варто підготуватися й до того, що не кожен фахівець та його методи припадуть дитині до душі. А пошуки “свого” вчителя можуть зайняти багато часу.

Як найефективніше перевірити готовність до тестування

Якщо варіанти з самостійною перевіркою або репетитором не підходять для майбутнього абітурієнта, розчаровуватись не варто. І тим паче не треба нехтувати оцінкою рівня знань чи відкладати її на останній місяць.

Натомість отримати повне розуміння підготовки школяра до НМТ можна за допомогою сучасного високотехнологічного тестування від Optima Academy. Важливо, що це безкоштовно, а завдання за структурою, типом і тривалістю виконання максимально схожі до національного мультипредметного тесту. Завдяки їм одинадцятикласник дізнається, що саме його чекає на тестуванні, а також точно оцінить рівень своїх знань.

Ба більше, на адресу електронної пошти, вказану під час реєстрації, учасники отримають не тільки розгорнутий результат тесту, а й рекомендації від викладача з кожної теми обов’язкових і вибраних предметів. Тож майбутній абітурієнт розумітиме, над чим саме потрібно додатково попрацювати.

Точно знаючи, на що варто звернути увагу під час майбутньої підготовки до НМТ, випускнику буде легше скерувати зусилля у правильне русло. При цьому дитина матиме достатньо часу, щоб урахувати ці корисні поради й отримати високий бал на іспиті.