Таким українцям за кордоном радять звертатися до консульств. Так, проблема з тим, щоби влаштувати дітей до місцевих шкіл, є у Німеччині.

Читайте Це небезпечно: які проблеми з навчанням за кордоном мають українські школярі

Як діяти батькам, якщо не можуть влаштувати дитину до школи за кордоном

Генеральний консул у Гамбурзі рекомендує українцям повідомляти до їхньої установи про системні проблеми, з якими зіштовхуються українські біженці за кордоном. У консульстві запевняють, що комунікуватимуть з німецькою владою та спільно вирішуватимуть чинні проблеми.

Свої звернення з чітким викладенням фактів наших земляків просять надсилати на пошту gc_deg@mfa.gov.ua.

Детальну інформацію про допомогу українцям також надало Генеральне консульство України у Вроцлаві. В одному з постів вони оприлюднили корисну інформацію про те, на яку допомогу можуть розраховувати українці у Польщі. Зокрема, розповіли про влаштування дітей до шкіл, працевлаштування, житло, отримання документів тощо.

За гештегом #КонсулДопомагає у Facebook також можна прочитати про виїзди консула в міста для консультацій із громадянами й ознайомитися із письмовими роз'ясненнями щодо проблемних питань.

Відтак українцям, які перебувають за кордоном, радять підписуватися і шукати необхідну інформацію на сторінках українських консульств у Facebook.

До теми Як вчаться українські школярі за кордоном і чи зарахують їм оцінки в Україні

Як вчаться українські школярі за кордоном

Заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону нагадав, що для українських школярів за кордоном передбачено кілька варіантів навчання:

  • онлайн у своїй українській школі;
  • "сімейна" форма;
  • Міжнародна українська школа (МУШ) – екстернатна форма навчання. Її підтримують 38 європейських закладів освіти.

Чи зарахують в Україні оцінки з європейських шкіл

  • У МУШ, за словами Вітренка, вчиться понад 10 тисяч школярів з України. У цій школі діти мають можливість "не втрачати зв'язок із Батьківщиною.
  • Зокрема вивчають українську мову та літературу й історію України. Саме ці предмети, яких немає в європейських школах, треба скласти для отримання українських документів про освіту.
  • А от оцінки з інших предметів, зокрема точних і природничих наук, зарахують з європейських шкіл.
  • "Повторних" курсів, уточнив чиновник, не передбачили. Якщо дитина повернеться до України і піде в українську школу з нового навчального року, її зарахують до відповідного класу.