Відео школярі записали після складання ЗНО з історії. У ньому звучать різні образливі висловлювання на адресу кримських татар. Хоч згодом ролик і поспішили видалити, його все ще можна знайти у соцмережах, пише 24 канал.

Дивіться також Зеленський підписав закон, що дозволяє дітям з окупованих територій вступати у виші без ЗНО

Що наговорили у відео київські випускники

Вони заявляли у відео про свою ненависть до ЗНО, історії, Українського центру оцінювання якості освіти та… кримських татар.

"В рот ї..в кримських татар", – сказав один із школярів. Інший заявив, що "Крим – це Росія".

Увага! На відео присутня нецензурна лексика 18+!

Школярі Києва ображають кримських татар: відео

Реакція МОН

Український центр оцінювання якості освіти засудив агресивні висловлювання випускників. Освітяни наголошують, що вимоги програми ЗНО з історії передбачають, що учасники мають знати історичних постатей кримськотатарського народу та подій його історії.

Особливо прикрим є те, що учасники ЗНО, присутні на відео, у блюзнірській формі висловлюються на адресу кримськотатарського народу й дозволяють собі емоційні вигуки, що заперечують територіальну цілісність України,
– наголошують в УЦОЯО.

Горе-героїв відео закликали уважно знайомитися з програмами ЗНО, ретельно готуватися до роботи з тестом і працювати над рівнем власного критичного мислення.

Як відреагували у київській школі на слова своїх учнів

Керівництво столичної школи №90 поспішило оприлюднити свої офіційні вибачення через скандальний ролик.

Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що міститься в опублікованому відео нашої випускниці. Повною мірою розділяємо обурення проявом дискримінації,
– зауважили там.

Там додали, що зроблять усе можливе, щоб не допустити повторення подібної ситуації.

Що відомо про школу №90 у Києві?

Школа розташована в елітному Печерському районі столиці, на вулиці Лаврській 2. Серед іноземних мов учні можуть вивчати на вибір англійську, російську або французьку мову.

Школа має біолого-хімічний напрям.

Троє школярів, які знялися у відео вже, також розмістили свої персональні публічні вибачення за скоєне ними.

Реакція Меджлісу

У Меджлісі вибачення від школи та школярів прийняли. Так, Рефат Чубаров закликав всіх співгромадян, які відчули себе ображеними внаслідок допущених на адресу кримськотатарського народу брудних висловлювань, задовольнитися офіційними вибаченнями керівництва школи і випускників.

Він також попросив визнати інцидент таким, що вичерпав себе.

Окрім того, він запросив випускників, які облаяли кримських татар, у Меджліс, де кожному з них лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зможе особисто вручити книги з історії Криму і кримськотатарського народу.

Відеозвернення Чубарова через скандал: