В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) закликали усіх, хто планував здавати пробне ЗНО 15 та 17 червня, не приходити на пункти здачі іспиту. Про це мовиться в повідомленні на сайті центру. Натомість там пропонують здати пробне ЗНО дистанційно.

Важливо Кабмін скасував проведення пробного ЗНО через COVID-19

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що перший спосіб передбачає тестування через особистий кабінет на сайті центру оцінювання якості освіти, не виходячи з дому.

Якщо ж немає можливості зробити це через особистий кабінет, то абітурієнт може прийти до закладу освіти, де мало пройти пробне ЗНО.

Там її зустріне інспектор, який передасть зошит з формою і зі всіма завданнями. Дитина зробить ці завдання вдома, і потім вже надішле їх на перевірку.

Як можна пройти пробне ЗНО вдома

В УЦОЯО пропонують в день іспитів (15 та 17 червня) об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку та завантажити тестовий зошит і бланк відповідей.

  • Виконати завдання тестового зошита.
  • До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
  • Отримати свій результат за тестування.

Що відомо про перенесення ЗНО в Україні?

Головний санітарний лікар та заступник глави МОЗ Віктор Ляшко запевнив, що уряд поки не планує переносити ЗНО, яке було заплановано на 25 червня. Він додав, що згодом ситуацію з перенесенням ЗНО ще раз переглянуть.

Поки ж комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) розглянула два показники, оцінка яких 20-22 червня буде свідчити про те, чи буде можливість проведення ЗНО в запропоновані терміни.