Як написав ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук у фейсбуці, напередодні нового навчального року освітяни повинні отримати чіткі й конкретні рекомендації стосовно того, як організувати змішане навчання.
Цікаво Як навчати учнів під час пандемії: детальна інструкція від МОН
За його словами, в новому році в школах точно не буде "чистого" традиційного і "чистого" дистанційного навчання. Він вважає, обов’язково буде змішане навчання, але наша освіта до нього – не готова.
Лікарчук назвав найкращий варіант змішаного навчання – коли під час карантину учні відвідують школу лише для того, щоб отримати від вчителя пояснення нового матеріалу та для оцінки засвоєного. Все інше – вивчення, узагальнення, систематизація, консультування відбувається дистанційно.
Проте МОН конкретних рекомендацій досі не надало. Тому Департамент освіти і науки Києва надіслав до Міністерства лист з проханням розробити та надати орієнтовні моделі організації освітнього процесу.
Зокрема, освітян цікавить, чим повинні відрізнятися моделі організації навчання під час різних рівнів епідемічної ситуації.
Які моменти освітяни просять роз’яснити у МОН:
- скільки триватимуть уроки, які проходитимуть в режимі онлайн. А також якою буде їх кількість впродовж навчального дня і тижня з урахуванням віку учнів;
- чи буде запроваджене змішане навчання і надане його нормативне визначення;
- чи матимуть керівники шкіл право змінювати режим роботи у рамках форм навчання та з метою оптимізації використання фонду заробітної плати;
- як буде оплачуватися праця педагогів, які працюють за дистанційною та змішаною формами навчання.
З цими та іншими запитаннями можна ознайомитися в листі за посиланням.
Додамо, що Департамент освіти та науки Києва також попросить Кабмін надати системі освіти цільову субвенцію з державного бюджету на зарплати вчителям при вимушеному поділі класів на групи та організації додаткового навчання з учнями.