Суддя Яна Глущенко наголосила, що апеляційний суд своєю постановою від 14 квітня скасував рішення ОАСК, яким МОН зобов'язали переглянути підручники для 5 та 11 класів з історії України.

До теми Суд зобов'язав МОН переглянути підручники з історії щодо Євромайдану за позовом Портнова: деталі

"У задоволенні позову в цій частині відмовлено", – заявила Глущенко.

Проте самого тексту рішення апеляційного суду все ще немає в держреєстрі судових рішень з невідомих причин. Тому ми наразі не можемо перевірити правдивість взаємовиключних заяв Портнова та судді.

До слова, раніше з’явилася інформація про те, що колишній голова адміністрації Януковича Андрій Портнов довів, що підручники про опис подій Майдану мають переглянути.

Чому Портнов звернувся до суду

  • Андрій Портнов звернувся до МОН з вимогою переглянути вісім підручників для 5 – 11 класів з історії України. Також він вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій Революції гідності.
  • МОН відхилив цю вимогу і тоді Портнов звернувся до Окружного адмінсуду Києва. Він заявляє, що у підручниках історія Майдану викладаються "однобічно, з вигадуванням фактів", а також "містять ознаки спотворення інформації".
  • ОАСК встав на сторону Портнова і задовольнив його вимоги. Зокрема, суд визнав протиправною бездіяльність Міносвіти, коли відомство відмовилося переглянути підручники.

Що відомо про Андрія Портнова

Юрист працював на команду Віктора Януковича. Ймовірно, саме він розробляв "диктаторські закони" від 2014 року, які були спрямованими проти Євромайдану.

У лютому ГПУ наказала правоохоронцям і силовикам негайно затримати осіб, які причетні до масових вбивств активістів у Києві в період з 18 по 22 лютого. У списку осіб був і Портнов. Однак через пів року суд визнав недоведеною інформацію про причетність політика до цієї справи.

Після Революції Гідності він втік до Росії, а потім жив у Австрії. Перебував під санкціями ЄС, але його вилучили із санкційного списку, коли він виграв суд проти Ради ЄС.