Відповідне рішення прийняла Вчена рада вишу. Ректорка університету Тетяна Кагановська запевнила, що Вакарчук та Снайдер пообіцяли відвідати університет Каразіна.

До теми Глава Міносвіти Оксен Лісовий назвав пріоритети своєї роботи

"Спільнота Каразінського університету поповнилася, у нас з’явилися ще два почесні доктори. Я впевнена, що разом ми зробимо дуже багато для університету, освіти, науки та просвітництва, для нашої перемоги", – сказала вона.

Що відомо про нових почесних докторів університету:

  • Святослав Вакарчук – український музикант, лідер гурту "Океан Ельзи", громадський діяч, колишній політичний діяч та голова партії "Голос", композитор, автор пісень, лейтенант ЗСУ.
  • Тімоті Снайдер – американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи. Він є постійним членом Інституту гуманітарних наук у Відні та професором Єльського університету. Він навіть володіє українською мовою.

Додамо, що Снайдер досліджує націоналізм, тоталітаризм та Голокост. У своїй монографії "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" він обґрунтував тезу про те, що нацистський та радянський режими знищили близько 14 мільйонів мешканців на території України, Польщі, Білорусі, країн Балтії та у західних областях Росії.

До слова, тато Вакарчука – Іван був доктором фізико-математичних наук, заслуженим діячем науки й техніки України. У 2007 році він отримав відзнаку "Герой України".

Він також очолював кафедру теоретичної фізики Львівського університету імені Івана Франка. Впродовж 2007 – 2010 років був міністром освіти й науки України. Близько 20 років обіймав посаду ректора Львівського університету.