Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі програми "На часі".

Важливо Ї проти Z: як українська мова стала зброєю, символом спротиву і лінією оборони

Чому не варто українців називати "російськомовними"

Кремінь наголосив: Росія постійно насаджувала міф про те, що Україна – неоднорідна, поділена на українськомовні та російськомовні регіони. Тож, за його словами, насправді, "російськомовні" – це один з наративів російської пропаганди, який вона використовує десятиліттями для внутрішнього розколу нашої нації.

І в історичному рішенні Конституційного Суду України від 14 липня 2021 року, і в дослідженнях сучасних мовознавців говориться про те, що неможливо виокремити "російськомовних громадян" України як окрему соціально-демографічну групу. Є громадяни України, які свого часу були зросійщені,
– уточнив мовний омбудсмен.

І додав, що після століть мовних заборон зараз – найкращий час для переходу на українську та її утвердження.

В умовах війни мова – серед ключових чинників ідентичності й свободи,
– акцентував Кремінь.

І нагадав, що незважаючи на зросійщення Донеччини й Луганщини, маємо багато визначних постатей – уродженців тих країв, – які стояли на сторожі рідного слова. Це – видатний поет та дисидент Василь Стус, Герой України, міністр культури Іван Дзюба, Шевченківський лауреат Василь Голобородько тощо.

Уповноважений наголосив, що важливо і надалі утверджувати українську мову. Від ефективності державної мовної політики залежить, як стрімко Україна стане членом ЄС і НАТО.

Читайте Мовознавиця розповіла, чому Росія так завзято намагалася знищити українську мову