Віцепрем'єр та очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що цього року Україна вперше бере участь у міжнародному хакатоні Teens in AI. Він відбувається у понад 40 країнах світу.

Дивіться також Після впровадження реформи НУШ педагоги змінили методи викладання

Як українські школярі вражають ідеями

Федоров розповів про національний етап конкурсу, який відбувся днями. За його словами, 10 команд представити власні ідеї про те, як ШІ може зробити навчання більш інклюзивним, а також посилити сферу охорони здоров'я.

Серед презентованих проєктів – застосунки для військових і ветеранів з ПТСР, AI-перекладачі жестовою мовою для підлітків з порушенням слуху, технологія для боротьби з кібербулінгом, а також навчальні застосунки. Деякі команди навіть презентували прототипи своїх AI-продуктів,
– уточнив віцепрем'єр.

Участь у конкурсі брали команди з усієї України – від Рівненщини до Донеччини, зауважив посадовець.

Перемогла на хакатоні команда з Києва, яка розробила ConnectAbility – застосунок на базі ШІ для вивчення жестової мови. Він може розпізнавати й озвучувати жести людини з порушенням слуху, стаючи її онлайн-перекладачем,
– повідомив Федоров.

І додав, що далі проєкт ConnectAbility візьме участь у відборі на міжнародний етап хакатону. До міжнародного фіналу конкурсу пройде лише 5 команд, які оберуть з понад 40 країн-учасниць.

Створюємо інновації попри все. Уявіть, наскільки класне технологічне майбутнє чекає Україну з такою молоддю,
– резюмував віцепрем'єр.

  • Раніше ми розповідали про те, що у час воєнного стану відбуватимуться позапланові перевірки у навчальних закладах. Деталі читайте за посиланням.