З огляду на воєнний стан і постійні загрози російських терактів, чимало шкіл відмовились від очної форми навчання та будуть працювати дистанційно. Втім, у 17 областях України буде діяти очна або змішана форма навчання, а це означає, що необхідно купувати шкільну форму та аксесуари для учениць і учнів.

Читайте також Як і де школи в Україні працюватимуть онлайн, а де – офлайн

Рюкзак – це база

Вимоги прості – екологічність, надійність та користь для здоров'я. У 2022 році зросла важливість ще одного фактору – співвідношення ціни та якості з акцентом на першу позицію.

Років 20 або 30 тому наявність рюкзака вже було успіхом для школяра, адже у 80-і всі ходили до школи з типовими ранцями, а в 90-і – з кульками з ринку, а, кому повезе – спортивними сумками.

У кількох областях діти підуть до школи / Фото Піксабей

Тоді справжній шкільний рюкзак був предметом заздрощів, а правильний спосіб його носіння – цілою наукою. Нині шкільний рюкзак з розкоші перетворився на звичну та необхідну річ.

Як обрати той самий рюкзак

У офлайнових і онлайнових магазинах, ринках і базарах є купа пропозицій, що відрізняються як ціною, так і якістю. Що ж обрати?

Не купуйте рюкзак "на око", обов'язково проведіть його тестдрайв і переконайтеся, що дитина не горбиться і не сутулиться. Рюкзак має бути в першу чергу зручним, а лише потім – красивим і стильним. Ідеально, щоб усі ці ознаки поєднувалися, проте, головне – правильна осанка та відчуття комфорту.

Рюкзак має бути міцним і не марким, а матеріал, з якого він зроблений – витримати усі навантаження навчального процесу разом з його новим власником, а також – позакласні пригоди.

Важливо також підібрати правильний розмір, рюкзаки мають свою градацію, наприклад, S – це 115 – 130 сантиметрів зросту, а М – 130 – 145 сантиметрів. Ідеальним для дитини вважається, коли верх рюкзака – на рівні плечей, а його низ – на 4 сантиметри нижче за талію дитини. Вага пустого рюкзака має бути не більше 1 кілограму, а у наповненому стані – не більше 10% ваги дитини.

Структура

"Начиння" рюкзака також важливе – там мають бути відсіки для зошитів, тек, підручників або змінного взуття чи форму на фізкультуру, а також – для ланчбоксу, пеналів тощо. Не будуть зайві бокові кармани для пляшки з водою або ізольовані кармани для гаджетів.

Шкільні рюкзаки бувають трьох основних видів: каркасні, напівкаркасні та м'які. Перший варіант ідеально підійде для активних дітей, адже дозволить уберегти зошити та малюнки від пошкоджень, м'які мають меншу вагу, але "не тримають форму" – вони підійдуть старшокласникам, комбінований варіант має переваги перших двох типів, і є популярним вибором серед учнів 5 – 8 класів.

Ціна

Як ви розумієте, за якісний рюкзак доведеться заплатити чимало (від 2000 гривень), я зовсім дешевий (від 200 гривень) може не витримати й кількох тижнів. Тому шукайте золоту середину – ваш рюкзак обов'язково знайдеться.

Яким буде новий навчальний рік в Україні – дивіться відео: