Вранці 8 червня глава Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак записав звернення, у якому розповів про екоцид через руйнування греблі гідроелектростанцій на Дніпрі. Загалом внаслідок цього уже загинуло 850 кілограмів біоресурсів.

Дивіться також Затоплені 600 квадратних кілометрів, загроза для ЗАЕС існує: головне про підрив Каховської ГЕС

На яку суму Росія завдала збитків

За словами посадовця, найбільше від гибелі риби постраждали Мар'їнська та Зеленодольська громади області. Власне, спричинений екоцид тим, що Каховське водосховище зараз стрімко міліє – вода з нього витікає через те, що росіяни зруйнували дамбу.

Загинуло понад 850 кілограмів біоресурсів. Збитки, завдані росіянами рибному господарству області – більш ніж 7,6 мільйона гривень,
– констатував Лисак.

Разом з тим він зазначив, що вже вдалось очистити берегову лінію від мертвої риби, однак тепер відбувається процес її утилізації.

Яка ситуація на Дніпропетровщині з мором риби: пояснення від Лисака

Руйнування Каховської ГЕС

  • Російські загарбники підірвали дамбу в ніч на 6 червня, що спричинило затоплення великої кількості територій Херсонської області та евакуацію населення. Місцеві фактично були змушені втікати з власних домівок з тваринами на руках, оскільки їхні оселі опинились під водою.
  • Глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін констатував, що станом на ранок 8 червня через підрив ГЕС затоплено близько 600 "квадратів" земель. Вода у середньому тримається на рівні 5,61 метра.
  • Важливо, що Каховське водосховище забезпечувало функціонування не лише ГЕС, життя біоресурсів – зокрема риби – а також охолоджувало реактори Запорізької АЕС, яка розташована в поки ще окупованому Енергодарі.
  • Додамо, що на кремлівському телебаченні ніяк не можуть вигадати переконливу версію того, що ж сталося з дамбою. Звинувачувати у підриві греблі Україну не виходить, адже усі знають, що гідроелектростанцію контролювала Росія від перших тижнів вторгнення.