У той час поки тисячі українців змушені шукати нові домівки через затоплення Херсонщини, на кремлівському телебаченні намагаються придумати, "що ж насправді" сталося з Каховською ГЕС. Про перепалку, яка трапилася між так званим воєнним експертом Алєксєєм Лєонковим та псевдожурналістом Алєксєєм Наумовим в ефірі програми "Місце зустрічі" на телеканалі НТВ, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Затоплені 600 квадратних кілометрів, загроза для ЗАЕС існує: головне про підрив Каховської ГЕС

Уже навіть брехати не виходить

Лєонков почав запевняти, що руйнування греблі стовідсотково спричинене підривом вибухових сумішей. На думку "експерта", знищити дамбу за допомогою обстрілів чи безпілотників було просто-таки неможливо.

Підірвати цю греблю не так просто. Ніяким снарядом (це не зробиш – 24 Канал). Там потрібна велика кількість вибухівки. Закласти її з врахуванням того, що під час підриву струмінь води, який тисне на цей вузол шлюзовий, зробить свою справу. І ми бачили, як це руйнувалось,
– сказав пропагандист.

Йому почав опонувати Наумов, який "раптом згадав", що від перших тижнів повномасштабного вторгнення Росія контролювала Каховську ГЕС: "Але дамба то була під нашим королем", – повторив він декілька разів.

Отже, з цього очевидно, що військові Збройних Сил України не мали доступу до греблі, аби закласти на ній вибухівку. Тому виходить, що загарбники в ефірі путінського телеканалу НТВ признались у черговому злочині, що вони скоїли проти України.

Підрив Каховської ГЕС: найголовніше

  • Окупанти підірвали греблю гідроелектростанції у ніч на 6 червня, про що вранці заявила українська сторона, а якщо точніше – у пресслужбі ОК "Південь".
  • Через декілька годин лівобережжя та правобережжя Херсонщини почало затоплювати, тому влада розпочала евакуацію людей.
  • Згодом у Білому домі констатували, що відповідальність за цю катастрофу несе винятково Росія. Також там зазначили, що допомагатимуть українцям.
  • Відомо, що станом на ранок 8 червня під водою близько 600 квадратних кілометрів на Півдні нашої держави. Середній рівень підтоплення – 5,61 метра.
  • Додамо, що самі окупанти не були готові до наслідків підриву. Їхні бази були розташовані на лівому березі Дніпра, який постраждав не менше, аніж правий.
  • Власне, загарбникам зараз доводиться у терміновому порядку відступати зі своїх пунктів дислокації, адже їх просто-таки затоплює.