У мережі з'явилося відео, на якому видно, як місцеві намагаються врятуватися. Ролик опублікував голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Зауважте Україна вже звернулася до Міжнародного кримінального суду щодо підриву Каховської ГЕС

Затопило майже 200 будинків

Після підриву Каховської ГЕС у тимчасово окупованій росіянами Голій Пристані значно піднявся рівень води. Місто буквально перетворилося на озеро – його практично повністю затопило.

Дивіться, що відбувається у Голій Пристані: відео

Прокудін також показав кадри з тимчасово окупованої Голої Пристані.

Люди допомагають іншим врятуватися від "великої води" під російські обстріли. Станом на 20:00 вечора у місті затоплено 196 житлових будинків,
– зазначив посадовець.

За його словами, рівень води продовжує зростати щогодини.

"Рідні, тримайтеся. Увесь світ бачить, що з вами роблять російські терористи. Ми робимо все можливе, аби вирвати вас з лап терористів!" – підсумував голова ОВА.

Місцеві рятують інших, попри обстріли: відео

У вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ також повідомили, що зараз відбувається у Голій Пристані.

"У місті Гола Пристань окупанти виганяють власників двоповерхових будинків із помешкань та самі розташовуються в них", – зауважили захисники.

На дахах відібраних у місцевих будівель загарбники облаштовують вогневі позиції.

Варто прочитати "Район затоплений не водою, а фекаліями": яка ситуація у Херсоні після підриву Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС: коротко

  • Росіяни вночі 6 червня підірвали дамбу Каховської ГЕС. Черговий теракт загарбників спричинив затоплення близько 80 населених пунктів Херсонщини.
  • Президент Володимир Зеленський наголосив, що підрив Каховської ГЕС – найбільша рукотворна катастрофа в Європі за останні кілька десятиліть. За його словами, Росія підірвала бомбу масового екологічного ураження.
  • В українській розвідці запевнили, що Кремль дуже довго планував цей теракт. Зокрема, доказом є величезна кількість інформації у публічному просторі.
  • Варто зауважити, що Україна вже звернулася до ООН, Червоного Хреста та інших міжнародних організацій. Однак реакції з їхнього боку поки немає.
  • Наша держава просить допомогти евакуювати людей з лівого берега Херсонщини, яких росіяни тримають у заручниках. Ще до приходу води людям не давали евакуюватися. У місцевих навіть забирають човни, попри те, що населені пункти з кожною годиною затоплює дедалі більше.