Що відомо про Ірину Подоляк

Ірина Подоляк народилася 2 травня 1967 року. У 1990 році закінчила філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка (далі – ЛНУ) з відзнакою. Вчилася вона за спеціальністю "українська мова та література". Крім того, у 2002 році Подоляк здобула кваліфікацію юриста на правничому факультеті ЛНУ.

Цікаво! Як вплине на топ-чиновників новий закон про мову: відповідь Подоляк

Щодо трудової діяльності, у 1980-роках Ірина Подоляк працювала вихователькою в одному з дитячих садків у Золочеві на Львівщині, а після закінчення аспірантури в ЛНУ – у творчому об'єднанні "Центр Європи".

Встигла колишня представниця "Самопомочі" попрацювати й у Львівській міськраді. Зокрема, з 1994 року по 1998 рік очолювала інформаційний відділ Львівського міськвиконкому, з 2002 по 2012 рік очолювала відділ закордонної співпраці управління інформаційної політики та зовнішніх відносин, а з 2012 по 2014 рік була начальницею управління культури департаменту гуманітарної політики.

З 1998 по 2002 рік Ірина працювала менеджеркою "Незалежного культурологічного часопису Ї" та координаторкою проектів USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) у Львові.

Обрали її до Верховної Ради VIII скликання за мажоритарним виборчим округом № 116. Представляла політикиня у попередньому парламенті "Об'єднання "Самопоміч". Також була першим заступником голови Комітету з питань культури та духовності.

За п'ять років у Раді Ірина Подоляк стала авторкою та ініціаторкою 35 законів. У 2017 році Комітет виборців України назвав її серед трьох найпродуктивніших депутатів парламенту, а у 2019-му році вона увійшла до числа 25 народних депутатів з найвищими показниками доброчесності за результатами дослідження руху "Чесно".

Крім того, першим заступником міністра культури став Анатолій Максимучук і ще одним заступником – Володимир Шумілін.

Що відомо про Анатолія Максимчука? Він народився 14 січня 1980 року. Закінчив Київський політехнічний інститут і Києво-Могилянську бізнес-школу, працював заступником генерального директора ТОВ "Старлайт Медіа".

Що відомо про Володимира Шуміліна? Він народився 25 липня 1961 року. Закінчив Київський національний університет імені Шевченка та Міжнародний інститут менеджменту. Є засновником групи компаній АТМ, яка займається проектуванням і будівництвом спортивних споруд.

Зверніть увагу! Чи збережуть мовні квоти і заборону на російське ТБ: інтерв'ю з міністром культури Бородянським

29 серпня за рішення Верховної Ради міністерство культури молоді та спорту очолив Володимир Бородянський. За деякий час він представив частину своєї команди. Детальніше з біографією Бородянського Ви можете ознайомитися за цим посиланням.