Про це Расмуссен заявив в інтерв'ю під час Копенгагенського демократичного саміту. На цьому форму була присутня і президентка Тайваню Цай Інвень.

Актуально "Велика сімка" може створити механізм протидії пропаганді Росії та Китаю

Напад Китаю можливий у межах 5 – 10 років

Я вважаю ймовірним напад Китаю на Тайвань у межах 5 – 10 років. Наслідки можуть бути страшними. Ми можемо опинитись у стані війни з Китаєм,
– зауважив Расмуссен.

Агресія Пекіна може викликати військову відповідь

Ексгенсек НАТО згадав слова глави Китаю Сі Цзіньпіня про те, що до 100-річчя проголошення КНР Китай планує повернути Тайвань – до 2049 року. Проте Расмуссен не виключає, що це може трапитись і раніше. Адже агресія Пекіна викличе військову відповідь, в першу чергу, США.

І якщо справа дійде до з'ясування відносин за допомогою зброї, я вважаю, Європа повинна буде допомогти американцям. На карті майбутнє демократії, не менш,
– додав Расмуссен.

Китай прагне світового лідерства, – адмірал флоту США

Зазначимо, що раніше побоювання щодо планів Китаю на Тайвань висловив адмірал флоту США Філ Девідсон. Він зауважив, що Пекін прагне отримати світове лідерство. Наразі китайські військові уважно стежать за Тайванем.

Що відомо про Тайвань?

Формально Тайвань – частина КНР, проте фактично не керована з Пекіна. Незалежність Тайваню визнають лише до 20 країн світу, які підтримують дипломатичні відносини.