Інформацію про нове призначення Ігоря Уманського озвучив голова Офісу Президента Андрій Єрмак на своїй фейсбук-сторінці.

До речі Ексміністр фінансів Уманський ініціював відставки голів митниці і податкової, – ЗМІ

За словами Єрмака, команда Зеленського налаштована на жорстку боротьбу з корупцією у митниці та ДФС. Він запропонував створити спеціальну міжвідомчу групу.

Хто ввійде в групу і чим вона займатиметься

  • До групи увійдуть представники правоохоронних органів, а також аналітики. Серед них окрім вітчизняних експертів, будуть й міжнародні аудитори з відповідним досвідом.
  • Вони мають дослідити всі процеси на митниці і податковій та відшукати всі тіньові схеми.
  • В результаті в Офісі Президента планують отримати від цієї групи пакет пропозицій, як ці схеми закрити раз і назавжди.

Суспільство, нарешті, повинно відкрито отримати відповіді на всі неприємні запитання про корупцію у цих державних органах,
– наголосив Єрмак.

Що про призначення Уманського говорять у ЗМІ

За словами співрозмовника "Української правди", Уманський виявив наявність масштабної корупції в податковій і на митниці. Андрій Єрмак "вкрай зацікавлений" у тому, щоб розібратися в обсягах корупції в ключових відомствах, які наповнюють державний бюджет.

Це важливо з двох причин:

  • щоб "прикрити ці схеми" і направити гроші в бюджет;
  • щоб "припинити класичні політичні спекуляції" і, якщо схеми є, допомогти Кабміну їх побороти максимально швидко.

Сам Ігор Уманський раніше підтвердив цю інформацію виданню LB.ua.

Що відомо про Ігоря Уманського?Ігор Уманський був міністром фінансів не цілих 27 днів. Він разом з урядом Дениса Шмигаля був призначений 4 березня 2020 року, а вже 30 березня його відправили у відставку.

Це не перший його досвід роботи у Мінфіні. У другому уряді Юлії Тимошенко він у 2009-2010 роках виконував обов'язки міністра, а у 2014-2015 роках був першим заступником міністрів фінансів Олександра Шлапака і Наталії Яресько.

Все, що відомо про Ігоря Уманського — читайте тут.