Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

Читайте також: Росія принесла конфлікт на Донбас, відтак Україна захищає себе, – Волкер

Волкер і Сурков обговорюватимуть закон про деокупацію і мінські угоди. Росія виставить свої умови, вимагаючи, щоб ми внесли в закон поправки, починаючи із зміни того, що Росію визнали агресором до питання виконання мінських домовленостей. Кремль вимагатиме розібратися з цим законом, а потім рухатися в інших питаннях, тих же миротворців,
– зазначає Постоловський.

Як нагадує політолог, в ухваленій резолюції ПАРЄ щодо України були внесені поправки, згідно з якими закон про реінтеграцію має передбачати, перш за все, виконання мінських угод. Тобто надання особливого статусу ОРДЛО, проведення місцевих виборів і амністію для бойовиків.

Не виключено, на думку експерта, що Волкер і Сурков говоритимуть і про зміну формату переговорів. При цьому Сергій Постоловський підкреслює: треба зрозуміти, для чого саме Волкер днями приїжджав до Києва. На його думку, крім того, щоб почути думку Києва щодо шляхів встановлення миру на Донбасі, американський дипломат хотів передати вищому керівництву України меседж, що потрібно рухатися далі. Приміром, у питанні миротворців, тому що позиція України не збігається з позицією Росії, а США шукає компроміси з Росією.

Читайте також: Реінтеграція Донбасу: які серйозні зміни чекають українців

Цілком імовірно, що після зустрічі із Сурковим Волкер може сказати, що вони дійшли згоди, що мінські угоди дуже важливі. Але, якщо Україна не погодиться на компроміси, то Путін може вдатися до своєї улюбленої тактики – штучно активізує військове напруження на Донбасі, хоча на масштабну ескалацію не піде,
– зауважив Сергій Постоловський.

Нагадаємо, 26 січня в Дубаї зустрінуться спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер і помічник російського президента Сурков. За словами Волкера, ситуація на Донбасі, якою була, такою і залишатиметься навіть після вступу у дію закону про реінтеграцію, оскільки російський контроль і командування силами там були присутніми.