Свій прогноз зробив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк для "Апострофа".

"Серед головних досягнень мінських угод — припинення повномасштабних бойових дій по всій лінії фронту, а також побудова механізму обміну військовополоненими. Політичні та економічні компоненти мінського протоколу сторони конфлікту у 2015 році не виконали і навряд чи виконають в 2016-му. На окупованих територіях продовжиться розвиток квазідержавних інститутів, що буде супроводжуватися розривом правових, економічних, культурних та соціальних зв'язків з Україною. У зв'язку з цим, з кожним роком реінтегрувати зайнятий бойовиками Донбас до складу України буде все складніше", — вважає експерт.

Аналітик наголошує, що режим припинення вогню так і не був виконаний російською стороною.

По всій лінії розмежування майже щодня відбувалися перестрілки, провокації і обстріли, які призводили до загибелі мирних людей і українських військових. Крім режиму припинення вогню, ключовим болючим питанням залишається тема проведення виборів, які заплановані в так званих ДНР-ЛНР на 21 лютого 2016 року. Україна не прийняла відповідного закону, а тема амністії для бойовиків навіть не фігурує в політичному дискурсі, до того ж її дуже болісно сприймають націоналістичні і радикальні сили,
— зазначив Октисюк.

За його словами, проблема мінських угод полягає в тому, що жодна зі сторін конфлікту не може їх виконати в повному обсязі.

"Україні заважає внутрішньополітична обстановка, а Росія не хоче врегулювання конфлікту на Донбасі, оскільки після цього справа дійде і до анексованого Криму, через який і почалася війна на сході України. Тому час від часу Захід тисне то на Москву, то на Київ. На Росію тиснуть за допомогою хворобливих санкцій, на Україну — безвізовим питанням, кредитами і міжнародною підтримкою", — сказав Октисюк.

Читайте також: Російський журналіст зробив песимістичний прогноз щодо Донбасу