"Якщо ми на 15 островах побудуємо по одному яхт-клубу - буде абсурд, можна в принципі справді виділити один острів для яхт-клубів, один острів для зоопарку, один острів для рекреаційної зони, один острів - для спорту. І це, можливо, насправді дасть нам можливість в майбутньому реально розуміти і бачити, що буде розвиватися з київськими островами дальше", – каже головний редактор тижневика "Коментарі" Вадим Денисенко.
"Вже, ну, скажімо так, декілька проектів, близько 5-7, я просто не буду розповідати хто саме, які передбачають інвестицій порядку мільйона доларів, тобто, і відчуваючи інтерес інвестора ми б не хотіли зробити головну помилку. Щоб Київ втратив перлину свою - свої острови і розміняв їх на якісь економічно важливі речі", - каже начальник Головного управління економіки та інвестицій КМДА Ігор Довбань.
Якими б не були зміни, вони ні в якому разі не повинні зашкодити самим островам і руслу Дніпра, переконують чиновники.
"Якщо тільки ми почнемо вести розмови про серйозне будівництво на островах або на набережній, чого, я відразу обіцяю не ведеться ніде у моїй присутності, то ми могли б змінити рух і створити навіть невдалі ситуації, скажімо, для тих же Осокорков або Русановки і так далі", - каже головний архітектор Києва Сергій Целовальник.
На думку головного архітектора столиці, головним профілем усіх 15 островів має бути рекреація. Остаточно ж вирішити їх долю повинна столична громада. Обговорення проектів стартує вже з першого серпня.