Таку думку висловили директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський і військовий експерт Олег Жданов, передає "РБК-Україна".

За словами Сунгуровського, це продовження тієї ж політики Кремля, яка була до цього.

"Тобто це, грубо кажучи, випробування України і Заходу на витривалість, спроби примусити їх до виконання вимог Кремля", – зазначив фахівець.

Жданов своєю чергою вважає, що бойовики задіяли на Світлодарській дузі недостатню кількість сил, відтак ці бої не можна назвати спробою прориву.

"Якщо б там пішов танковий батальйон, тоді так, я б повірив, що це дійсно спроба прориву або розвідка боєм наших позицій. Але зараз – це можна розцінювати не більше, аніж вогневу провокацію. Вони ближнім боєм розкрили нашу оборону, ті почали зі стрілецької зброї відповідати, а артилерія почала завдає вогневі удари по тих точках, звідки відповідали наші", – стверджує військовий експерт.

Читайте також: Семенченко розповів, що стало причиною великих втрат ЗСУ на Світлодарській дузі

Нагадаємо, внаслідок активних бойових дій на Світлодарській дузі 5 українських військовослужбовців загинули. Крім того, ще 6 отримали поранення та 10 – травми та контузії. Також повідомлялося, що через бої зник без вісти український боєць.

Додамо, що обстріл позицій ЗСУ на Світлодарській дузі ще досі не припинився.