Антикорупційне бюро

За словами Віктора Тарана, коли готувався закон про Антикорупційне бюро, бу прописаний механізм, який би дозволив його зробити прозорим та максимально відкритим для суспільства.

Ярослав Ковальчук вважає, що раніше призначення на такі високі посади не відбувалися на принципах прозорості. Це була перша проба пера.

Очільник НАБ

Стосовно обрання Артема Ситника на посаду глави НАБ, Ковальчук сказав:

Відштовхувались саме від його досвіду роботи у правоохоронних органах, а також велике значення зіграла його позиція, що в 2011 році він пішов з органів прокуратури, тому що не міг себе реалізувати при тому режимі.

З іншого боку, на думку Ковальчука, він має більше досвіду у слідчій діяльності, тоді як від керівника НАБу потрібні менеджерські здібності.

Читайте також: Політолог Віктор Таран розповів подробиці ділових відносин нового голови НАБу

На думку Тарана, у новообраного глави НАБу була одна перевага – він чи не єдиний мав досвід слідчої діяльності.

Термін діяльності

Як пояснив Ковальчук, термін діяльності голови НАБу становить саме 7 років для того, щоби при зміні президента, не змінювалась вертикаль боротьби із корупцією. Тобто це має бути незалежна інституція, на яку менше впливатимуть вибори президента, ВР і будь-які пертрубації між політичною елітою.

"Це справді європейська норма, коли людину призначають на такий довгий термін. І дуже вузькі можливості відкликати його з цієї посади", — сказав Таран.

Результати роботи НАБу

На думку політолога Віктора Тарана, перші результат в роботі Антикорупційного бюро відчуються в кінці року. Якщо ж результатів не буде – це буде означати, що в країні або не має корупції, або глава НАБу не ввійшов в історію, а вляпався.

Ковальчук вважає, що результатом роботи буде не тільки кількість справ, але й якість.

Більше про діяльність Антикорупційного бюро – дивіться в акутальному інтерв'ю.