Міністр аграрної політики України Микола Сольський провів розмову з Робертом Телусом. Вони домовились про спільну роботу над розв'язанням проблеми експорту українського зерна.

Дивіться також Це значні кошти: скільки Україна втратить через заборону імпорту зерна

Наступні переговори будуть за кілька днів

Міністри обговорили ситуацію, а також пропозицію України щодо її врегулювання. Вони домовились знайти рішення, яке задовольнить обидві країни.

Сторони підтвердили тісні та конструктивні відносини, які ними багаторазово демонструвались та погодили, з урахуванням цього, виробити найближчим часом варіант взаємодії з питань експорту,
– мовиться в повідомленні.

Наступні переговори відбудуться в найближчі дні. Там обговорять питання від обох сторін. Також польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції до нього.

Україна – Польща: як ситуація з експортом зерна вплине на відносини двох держав

  • 15 вересня добіг кінця термін обмежень, накладених проти українського зерна. Відтак, 16 вересня наша країна могла б знову його експортувати до Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії.
  • Втім, Польща, Словаччина та Угорщина в односторонньому порядку продовжили обмеження. Україна через це вже подала до СОТ позови.
  • На полях Генасамблеї Зеленський натякнув на країни, які запровадили заборону на експорт українського зерна, і тим самим ніби підіграли Путіну. Анджей Дуда у відповідь порівняв Україну з тим, хто тоне, який тягне на дно рятувальника.
  • Якщо ситуація не зміниться, то до кінця року Україна може втратити близько 600 мільйонів євро. Про це під час брифінгу заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.