Якщо провину підозрюваного доведуть, то йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 7 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Раніше Обрання запобіжного заходу Порошенку перенесли: що відбувалося у суді і під ним – фото, відео

Процесуальне керівництво здійснювали прокурори Офісу генерального прокурора.

Чому експрикордоннику повідомили про підозру

Слідство встановило, що підозрюваний у січні 2018 року надав незаконну вказівку підлеглим військовослужбовцям на незаконний пропуск через кордон України Петра Порошенка та його сім'ї, які вирушали на Мальдіви.

За версією слідства, експрикодонник діяв всупереч існуючому порядку, поза пунктом пропуску.


Експрикордоннику повідомили про підозру / Фото пресслужба ДБР

Наразі правоохоронці перевіряють причетність цього військовослужбовця та інших осіб з числа керівництва Державної прикордонної служби України і Управління державної охорони України до переправлення через державний кордон України "колишніх високопосадовців без проходження належної процедури паспортного та митного контролю поза межами пункту пропуску".

Яка позиція Петра Порошенка

Петро Порошенко у Печерському райсуді повідомив, що він ніколи не бачив прикордонника, якому повідомили про підозру.

Прикордонника того зараз намагаються взяти у заручники. Я його ніколи в житті не бачив. Кордон перетинаю виключно в пунктах пропуску. Одна відома особистість, яка погано закінчила, колись з екранів телебачення закликала: "Астанавітєсь". Володимире Олександровичу, вас це стосується, щоб не піти його дорогою,
– сказав Порошенко.

Що відомо про таємну відпустку Порошенка на Мальдівах?

За розслідуванням журналістів проєкту " Схеми", з 1 по 8 січня 2018 року Порошенко провів різдвяну відпустку на Мальдівах. Знімав розкішний будинок під псевдонімом Петро Інкогніто, відпочинок обійшовся у щонайменше 500 тисяч доларів.

П'ятий президент летів на приватному літаку разом із 7-ма пасажирами і президентською охороною. Журналісти припускали, що вказані особи не проходили паспортний контроль та подорожували під іншими іменами.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти Петра Порошенка через його поїздку на Мальдіви ще у серпні 2019 року. Тоді слідство стверджувало, що він начебто незаконно перетнув кордон. Проте в Порошенка це заперечили.