В Україні можуть розгорнутися дії з непередбачуваним результатом. Таку думку ексрадник російського президента Андрій Ілларіонов висловив в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте також Путін створив план захоплення України раніше 2013 року, – Печій

На його думку, цього точно не варто очікувати найближчим часом – навіть попри розміщення понад 85 тисяч кадрових російських військових біля кордонів України.

Це ще не те угруповання, яке Путін збирається накопичити на російсько-українському кордоні й використовувати в операції проти України, – переконаний Ілларіонов.

Він припустив, що найближчими днями до кліматичного саміту (22 – 23 квітня) нічого не станеться. Малоймовірно, що Росія нападе і до 9 травня, коли в Москві буде проходити парад.

Після цього у Європі починаються масштабні маневри НАТО. Тож якийсь час це буде стримуючим фактором для Путіна – на широкомасштабні дії він не наважиться.

Коли Росія може напасти на Україну

Сприятливі для держави-агресорки умови для нападу складатимуться ближче до кінця червня. Адже до того часу маневри НАТО у Європі вже завершаться.

Ілларіонов звернув увагу й на те, що тоді з'явиться ще одна передумова для нападу Росії на Україну. А саме – завершиться будівництво "Північного потоку-2"

Колишній радник російського президента вважає, що як тільки весь газ в Європу піде по цьому газопроводу, геополітична цінність України для Європи та США різко впаде.

"Це буде ідеальний час того, аби Путін втілив у реальність виплекану ним мрію про нову широкомасштабну агресію проти України", – підсумував Ілларіонов.

Росія стягує війська до кордонів з Україною: основне

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак попередив, що Росія нарощує військову присутність біля кордонів України. Мовиться про Ростовську, Воронезьку та Брянську області й окупований Крим.

Він запевнив, що ЗСУ готові швидко відреагувати на будь-яке загострення воєнної ситуації. Причому – вздовж усього кордону з Росією, звідки і йде загроза.

Напередодні Росія підтвердила, що перекинула у Воронезьку область ракетні комплекси "Іскандер". Це пояснюють нібито у рамках підготовки до святкування параду Перемоги.

Російські війська біля України

Російські війська біля України / Інфографіка 24 каналу