Іспанські правоохоронці затримали Анатолія Шарія, якому Україна висуває обвинувачення у державній зраді. Наразі суд дозволив йому перебувати на волі під підписку про невиїзд, а українські прокурори працюють над його екстрадицією.

Читайте також Шарій здувся: як відреагували українці на затримання проросійського блогера – добірка мемів

Скільки триватиме екстрадиція Шарія

Як повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, Україна веде активну роботу щодо екстрадиції Анатолія Шарія з Іспанії. Він вже перебуває у процедурі екстрадиційного арешту та видачі, заявила вона в ефірі національного телемарафону, передає 24 канал.

Процес дуже довгий завжди. Ми маємо досвід, тому що в рік проводимо до 100 екстрадицій. Ми знаємо, що захист буде "бити" на політичне замовлення та політичне переслідування. Сама екстрадиція обвинуваченого за хорошого сценарію може тривати від 3 місяців до року, – повідомила Венедіктова.

Генеральний прокурор наголосила, що оптимізм має бути стриманим, адже США не можуть провести процедуру Дмитра Фірташа з Австрії вже 8 років. Також вона попросила усіх втриматися від погроз на адресу Шарія – його захист спробує використати це в суді.

Затримання Шарія: як це було

  • 4 травня іспанська поліція затримала проросійського блогера Анатолія Шарія. Затримання відбулося завдяки співпраці Офісу Генерального прокурора, СБУ та міжнародних партнерів. Йому інкримінують державну зраду та розпалювання ворожнечі.
  • Сам російський пропагандист заявив про те, що нібито був готовий до такого сценарію. На думку Шарія, привернення уваги завдяки арешту дозволить йому активніше доносити свої думки до аудиторії.
  • Україна активно працює над тим, щоб Анатолій Шарій якомога швидше постав перед українським судом та поніс відповідальність за свої злочини. Росія навряд чи буде розглядати Шарія як обмінний фонд – пропагандист вже відіграв свою роль, а відпрацьованим матеріалом російські окупанти не цікавляться.

Дивіться також – Путін не хоче обмежуватись Донбасом: відео