У мережі одразу з'явилася низка відео від очевидців, на яких можна побачити потужні поштовхи. Наразі відомо про щонайменше 14 жертв та 380 поранених.

До теми У Туреччині обвалилася багатоповерхівка, пошкоджена внаслідок землетрусу: моторошні кадри

В Еквадорі стався землетрус

В Еквадорі 18 березня стався землетрус магнітудою 6,9. За даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру, підземні поштовхи залягали на глибині 10 кілометрів.


Еквадор сколихнув потужний землетрус / Фото Yorukhun

Повідомлень про постраждалих спершу не надходило. Геологічна служба США повідомила, що землетрус стався в прибережному регіоні Гуаяс.

Його епіцентр був розташований приблизно за 80 кілометрів на південь від Гуаякіля, другого за величиною міста Еквадору.

За інформацією BNO News, землетрус стався о 12:12 за місцевим часом. Поштовхи відчувалися по всьому регіону і навіть у сусідньому Перу.

О 12:22 зафіксували другий поштовх. Проте він був слабшим – магнітудою менш як 4,8.

Тихоокеанський центр попередження цунамі заявив, що загрози цунамі немає.

Згідно з комп'ютерними моделями Геологічної служби США, землетрус могли відчути до 13,5 мільйонів людей, зокрема 5,1 мільйона відчули підземні поштовхи як "сильні" чи "дуже сильні".

Що відомо про жертв та поранених

Комунікаційне агентство президента США повідомило, що під час землетрусу загинули 14 людей. Ще понад 380 отримали поранення, в основному в провінції Ель-Оро.

Агентство також зазначило, що щонайменше 44 будинки були зруйновані, ще 90 – пошкоджені. Окрім того, постраждали близько 50 навчальних будівель і понад 30 медичних центрів, а численні дороги були заблоковані зсувами, спричиненими землетрусом. Аеропорт Санта-Роза зазнав незначних пошкоджень, втім, продовжував працювати.

Секретаріат управління ризиками Еквадору заявив, що одна людина загинула у провінції Асуай, коли стіна впала на автомобіль.

Державна нафтова компанія Petroecuador евакуювала та призупинила діяльність на кількох об'єктах із запобіжних заходів, але не повідомила про збитки, повідомляє агентство.

За даними Інституту геофізики Еквадору, за початковим землетрусом наступної години відбулися два слабших афтершоки. Влада Перу заявила, що катаклізм відчувався в північному регіоні країни, але не було жодних повідомлень про постраждалих людей або пошкодження споруд.

Землетрус у Туреччині: коротко