На форумі "Гроші для Перемоги" від Forbes Ukraine заступниця Рустема Умєрова заявила, що електронне бронювання треба запустити якомога швидше. За її словами, проєктом займаються Мінекономіки та Мінцифри.

Дивіться також Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Що відомо про електронне бронювання

Міноборони вважає, що електронне бронювання треба зробити якомога швидше, і це має бути автоматично, без додаткових візитів до ТЦК,
– заявила Катерина Черногоренко.

За її словами, компанії, які бронюватимуть своїх людей через Дію, мають користуватися позитивною дискримінацією.

Заступниця міністра оборони пояснила, що все, що необхідно з погляду бази "Оберіг", зробили.

"Найближчим часом буде готова відповідна постанова. Думаю, для того, щоб підкрутити функціонал, колегам потрібно 3 – 4 тижні", – зазначила Катерина Черногоренко.

Рада працює над економічним бронюванням

  • Верховна Рада України розглядає 3 концепції економічного бронювання. Голова парламентської фракції "Слуга народу", член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки Давид Арахамія розповідав, що серед нардепів тривають дискусії щодо цього.
  • Давид Арахамія говорив про дві моделі бронювання. Перша передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобов'язаного має бути 35 тисяч гривень – цього вистачатиме для утримання одного бійця.
  • Згідно з другою, має бути квота на підприємство для військовозобов'язаних. Наприклад, за 10% людей підприємство окремо від податків сплачує мінімальну зарплату бійця – тобто 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу щомісяця.
  • Третя модель передбачає можливість бронювання фізичних осіб – підприємців. До ФОПів також можуть застосувати принцип зі сплатою 20 тисяч гривень окремого збору.