Сам Реджеп Ердоган хоче зустрітись з Джо Байденом. Про це 24 каналу сказав експерт Українського інституту майбутнього Ілля Куса.

Цікаво Коротка історична пам'ять: чому Стамбул почав грати на боці Росії

Він вважає, що США та Туреччина таки досягнуть компромісу.

Зустріч з президентом США – це те, чого дуже хотів Ердоган. Я думаю, що коли турецьке політичне керівництво підіймало питання про Швецію і Фінляндію таки розраховували на те, що до цього долучаться Штати,
– вважає Куса.

Як він пояснив, усе таки якщо дивитися на той список вимог, який Туреччина озвучила через різні майданчики щодо Швеції та Фінляндії – частина з них стосується і безпосередньо США.

Чого хоче Ердоган від Байдена

"Я думаю, що Ердоган вірить, що треба зустрітися з американським главою, який, на його думку, все вирішує. Відповідно й розв'язати всі свої питання, які цікавлять турецьке керівництво", – додав експерт.

Насамперед мовиться про зняття санкцій з турецького ВПК та визнання терористичною організацією сирійсько-курдських бійців, які мають політичні представництва у Європі та США.

Ердоган блокує переговори про вступ до НАТО зі Швецією та Фінляндією: передісторія

  • Фінляндія та Швеція офіційно заявили про свої наміри подати заявки на вступ до НАТО. Однак не всі члени Альянсу вітають це рішення – президент Туреччини наразі не готовий прийняти ці країни.
  • Так, Ердоган заявив, що не погодиться на вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу, бо ті запровадили санкції проти Туреччини.
  • Вже опісля Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати прохання Фінляндії та Швеції щодо їхнього приєднання до військового союзу.
  • Однак країна займає дуже вигідну воєнно-стратегічну позицію – фактично є форпостом НАТО на Близькому Сході й в Чорноморському регіоні. Ба більше, Туреччина дуже потужна у воєнному та геополітичному сенсі. Тому експерти вважають, що "НАТО терпітиме Туреччину".

Чому Ердоган хоче зустрітися з Байденом: дивіться відео