Про це повідомив 24 каналу директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця. Він зазначив, що свого часу саме ці 2 країни накладали санкції на Анкару.

До теми Ердоган блокує переговори про вступ до НАТО зі Швецією та Фінляндією, – ЗМІ

Чому Анкара проти

Крім того, президент Туреччини Реджеп Ердоган був проти їхнього приєднання, оскільки ці країни відмовлялись екстрадувати тих, кого Туреччина вважала терористами. Пізніше Сполучені Штати Америки вимагали пояснень в Ердогана за таку позицію.

Туреччина з приходом Ердогана вже давно вийшла за стандарти демократії, що є основним політичним критерієм для членів Альянсу. Через це виникає дуже багато проблем на політичному рівні між Туреччиною та штаб-квартирою НАТО,
– зауважив Перепелиця.

Як він підкреслив, є й інші причини, чому Анкара проти. Зокрема вони пов'язані з накладенням США санкцій на Управління оборонної промисловості Туреччини через участь відомства в угоді щодо закупівлі систем С-400 у Росії, а також виключенням її із програми розробки літаків F-35.

Чому НАТО терпить Туреччину

Як наголосив Перепелиця, у Туреччини дуже непрості стосунки як з НАТО, так і з США. Однак НАТО терпить її у своєму складі з багатьох причин.

Читайте також Коротка історична пам'ять: чому Стамбул почав грати на боці Росії

По-перше, вона займає дуже вигідну воєнно-стратегічну позицію – фактично є форпостом НАТО на Близькому Сході й в Чорноморському регіоні. Ба більше, Туреччина дуже потужна у воєнному та геополітичному сенсі.

Заради такої геополітичної та геостратегічної позиції – НАТО терпітиме Туреччину. Думаю, що Альянс не виключить цю країну попри всі проблеми,
– заявив Перепелиця.

Він також додав, що у разі виключення Туреччини – ця сильна країна піде у вільне плавання. Водночас нікому невідомо, яку тоді очікувати від неї зовнішню політику.

На думку експерта, діалог з Ердоганом розвиватиметься. Йому пропонуватимуть різні варіанти, тому врешті-решт це питання розв'яжуть. Водночас додав, що це не перший приклад, коли окремі члени НАТО шантажували Альянс з різних мотивів.

Туреччина перешкоджає Фінляндії та Швеції вступити до НАТО

  • Сьогодні, 18 травня, Фінляндія та Швеція разом подали заявки на вступ до Північноатлантичного Альянсу. Зазначається, що початок процесу вступу може тривати кілька місяців.
  • Утім, на заваді вступу цих країн до Альянсу неочікувано стала Туреччина. Анкара висунула низку вимог щодо приєднання цих держав до Північноатлантичного Альянсу.
  • Зазначається, що Туреччина має претензії не тільки до Швеції та Фінляндії, а й до самого НАТО. Таким способом вона вирішила вдатися до своєрідного шантажу, аби отримати бажане.

Зверніть увагу – Путін змінив думку щодо вступу Фінляндії в НАТО: дивіться відео