У столиці Естонії хтось спаплюжив радянський меморіал. Це сталося у талліннському районі Маар'ямае зранку 8 серпня.

До теми Путін – злочинець, російські солдати також: як у Польщі та Естонії відправляли "привіти" Кремлю

Подробиці інциденту в Таллінні

Невідомі намалювали 2 слогани різними мовами. Вони написали "Російський окупант – найкраще добриво" російською та "Слава Україні" українською. Як зазначає видання, це вже 11-й випадок паплюження пам'ятників в Естонії від початку 2023 року. Минулого року в цій країні було 32 таких зареєстрованих випадків.

Представниця Іда-Хар'юського відділення поліції Інна Тоатер повідомила про початок розслідування за статтею про осквернення пам'яті померлих. Місцеве законодавство передбачає за це покарання у вигляді штрафу або до одного року позбавлення волі. Департамент поліції та прикордонної охорони закликав жителів і гостей Таллінну повідомляти на гарячу лінію про такі випадки.

Видання також виклало фотографії пам'ятника з різних ракурсів. На них можна побачити, зокрема, й написи, що, ймовірно, були зроблені раніше. Серед разноманітних графіті є слоган, що був нанесений кілька разів на різних місцях об'єкта. На ньому російського диктатора Владіміра Путіна називають карликом та порівнюють з екскрементами.

Так виглядає радянський меморіал в столиці Естонії / Фото Delfi

В Естонії затримали фаната СРСР біля пам'ятника

  • Інцидент стався у сакральне для росіян 9 травня біля танка-пам'ятника. Він розташований між Нарвою та Нарва-Йиесуу.
  • До цього об'єкта прийшов 61-річний чоловік в червоній футболці з радянським гербом та написом "СРСР". Житель Нарви розумів, що символіка Радянського Союзу в Естонії заборонена. Бо, побачивши поліцію, він спробував заховати футболку.
  • В результаті його затримали та оштрафували на 444 євро за провокацію, яка не має нічого спільного з вшануванням пам'яті полеглих. Додамо, що на суді цей любитель СРСР підтримав вторгнення Росії на територію України.