Втім, там акуратно висловилися про те, що десантників можуть залучити для евакуації мирних мешканців з України у разі екстреної ситуації. Про це на брифінгу заявив речник Міністерства оборони США Джон Кірбі.

Нагадаємо Перекинуть війська до Польщі: США готуються евакуювати американців з України

Військові зараз не будуть евакуйовувати американців з України

Прессекретар Пентагону наголосив, що після відправки зі США військові опиняться на службовому завданні у Польщі. Звідти вони не виїжджатимуть в Україну. Принаймні спрямовувати їх на нашу територію наразі не планують.

Проте, якщо виникне така потреба, то військові США будуть готовими допомагати з евакуацією.

Однак у Міноборони США зазначили, що не можуть повідомити жодних подробиць про підготовку до можливого виїзду американців з України.

Кірбі наголосив, що зараз евакуацією громадян США з України ніхто не займатиметься. Оскільки ті, хто хочуть виїхати (як це радить Посольство США у Києві, до речі), можуть виїхати з України різними шляхами.

США направили військових у Польщу: що варто знати

  • На тлі загрози російської агресії США вирішили посилити свою військову присутність в Східній Європі.
  • Перший літак із військовими приземлився 6 лютого у Жешуві. Це місто розташоване за 70 кілометрів від українського кордону. Наступного дня там же аеропорт прийняв ще одну партію військових. Загалом Польща прийняла 1700 військових США.
  • Американці загалом вирішили посилити східний фланг НАТО. Вони відправили свій контингент до Румунії, Польщі та Німеччини.
  • Загалом кількість військових США у Європі збільшилася на 2 000 людей. На думку Білого дому, це показує міцність підтримки європейських партнерів.

Погляньте, як США почали перекидання додаткових військ до Європи