Про це 24 каналу розповів заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. За його словами, існує кілька причин, чому окупанти настільки сконцентрувалися на вивезенні українців з Херсонщини.

До теми У Херсоні сталася "бавовна" в штабі ФСБ: два офіцери відправилися на концерт Кобзона

Приховують власну втечу такою евакуацією

На його думку, насамперед окупанти намагаються приховати вивезення певних власних підрозділів з правобережжя Херсонщини. З іншого боку, усіх депортованих українців, найімовірніше, розселятимуть в депресивних регіонах Росії.

Вони намагаються вирішити і власні демографічні проблеми. Йдеться про найбільш депресивні регіони Росії. Ми розуміємо, що людям будуть пропонувати потім їхати до депресивних міст на кшталт Воркути тощо,
– зазначив Соболевський.

Не менш важлива причина – окупанти у такий спосіб позбувають Україну від власних людей. Насправді на Херсонщині практично усі мешканці патріотично налаштовані. Там мало колаборантів, тому росіяни хочуть залишити цю територію фактично без людей, щоб самим вберегтися.

Соболевський пояснив, чому росіяни проводять депортацію на Херсонщині: дивіться відео

Що відбувається на Херсонщині: коротко

  • Речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк розповіла, що окупанти продовжують "евакуацію" населення Херсона на лівий берег Дніпра. Через малу кількість переправ процес відбувається повільно.
  • Разом з тим окупанти вивозять російські пенсійні фонди, банки та інші окупаційні установи. Також на лівий берег переправляють офіцерський склад.
  • Як наголошує голова української розвідки Кирило Буданов, окупанти поки не збираються тікати з Херсона. Вони будують фортифікаційні споруди та готуються до вуличних боїв. Заява командувача окупаційною армією Суровікіна про можливі "непрості рішення" свідчить, що він готує підґрунтя, аби згладити кути, якщо росіянам таки доведеться тікати з Херсона.