У ЗМІ дізналися, що на рішення КМДА про евакуацію вплинула заява керівника КДБ Білорусі Івана Тертеля, яку він зробив на засіданні Всебілоруських народних зборів 25 квітня.

Дивіться також У Києві почали термінову евакуацію двох лікарень: ворог анонсував удар по них

У Мінську анонсували удари по дітях

Під час свого виступу голова КДБ погрожував міфічним терористам з України. Тертель зазначив, що проти них будуть боротися за законами воєнного часу.

Їх настигне покарання, попри те, що своїм лігвом вони обрали київські лікарні за адресою Богатирська 30-32, де фактично заховались за спинами хворих дітей,
– сказав білоруський службовець.

Тертель анонсував удар по київських лікарнях: дивіться відео

Зазначимо, що на цих "народних зборах" самопроголошений президент Олександр Лукашенко теж згадав про Україну. Він назвав нашу державу полігоном, на якому частково вирішується доля майбутнього світового порядку. Диктатор уточнив, що, мовляв, усі у світі це розуміють. Політик сказав, що дві найбільші ядерні держави, хай і опосередковано, вже воюють на території України. Також він звинуватив Захід у тому, що той нібито намагається втягнути у війну Білорусь.

Нагадаємо, раніше Лукашенко пояснював, чому Білорусь не приймає пряму участь у війні в Україні. На думку посіпаки Путіна, це не принесло б жодного результату, адже кордон з Україною повністю замінований і забетонований. Крім того, там зосереджено багато українських військових. Крім того, Лукашенко визнав, що Білорусь є "співагресором". Втім, зараз потреби вступати у війну немає, бо Росія потребує такої Білорусі – "тихої та спокійної".

Київ евакуйовує дві лікарні

  • Відомо, що міська влада вирішила серйозно поставитися до погроз білоруського чиновника.
  • Для того, аби убезпечити життя цивільних українців, було ухвалено рішення про евакуацію двох медзакладів на вулиці Богатирській: Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1 і Київської міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні.
  • Пацієнтів і працівників цих лікарень розмістять в інших закладах столиці.
  • Також КМДА повідомили, що заява окупантів щодо нібито перебування у лікарнях військових є абсолютною брехнею та провокацією.
  • Крім того, столиця звернулася за допомогою до СБУ.