Наразі у Києві тривала евакуація двох міських лікарень на Оболоні, по яких саме грозився вдарити ворог.

Дивіться також Після довгої паузи ворог вивів ракетоносії в Чорне море: скільки "Калібрів" напоготові

Підігрують Росії

25 квітня на засідання Всебілоруських народних зборах керівник КДБ Білорусі Іван Тертель назвав українських військових терористами, з якими будуть боротися за законами воєнного часу. Чиновник заявив, що захисники, мовляв, перебувають у двох лікарнях Києва. Він назвав точну адресу та фактично анонсував удари по цих медзакладах.

СБУ назвала цю заяву представника білоруської влади проявом ІПСО, котрі грають на руку Росії.

Водночас в нашій країні вже третій рік триває повномасштабна війна, і ворог неодноразово дивував своїм цинізмом. Тому з міркувань безпеки вживаються усі необхідні заходи, аби знівелювати будь-які негативні наслідки навіть теоретичної загрози.

Окремо в СБУ пояснили Тертелю, хто справжні терористи.

Представникам білоруського режиму, який повністю здав свою країну Росії, варто зрозуміти просту річ – люди, котрі захищають Україну від окупантів, є героями, а не терористами. Бо справжні терористи перебувають у Кремлі. Й вони обовʼязково отримають покарання за всі свої злочини,
– йдеться у повідомлення спецслужби.

Крім того, в СБУ порадили білоруським посадовцям турбуватися про те, як не опинитися на лаві підсудних у Гаазі поряд з російським диктатором, а не лякати українців атаками.

Евакуація лікарень у Києві: що відомо

  • 26 квітня вдень у Києві розпочали евакуацію двох лікарень на вулиці Богатирській – Київської міської дитячої клінічної лікарні номер один та Київської міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні.
  • Пацієнтів і персонал переведуть в інші медзаклади. Серед пацієнтів є також новонароджені.
  • Мер міста Віталій Кличко, заявив, що на основі повідомлень від СБУ можна буде сказати, коли діти зможуть повернутись в цей медичний заклад.
  • У КМВА зазначили, що наразі немає жодних підтверджень того, що Росія справді планує завдати удару по київських лікарнях.