Про це 24 Каналу розповів херсонський журналіст Сергій Нікітенко. Він зазначив, що зараз евакуація триває. До неї залучені волонтери, які плавають на надувних човнах, а також рибалки й мисливці, які мають власні. Вони протягом цілого дня працюють, рятуючи людей.

Важливо Стратегічна помилка чи успішний шантаж: чим може обернутися для Росії підрив Каховської ГЕС

Вода дуже холодна

Нікітенко пояснив, що коли ДСНС отримує сигнал від людей, яких потрібно врятувати, або від їхніх родичів, то ця інформація передається волонтерам. Вони пливуть на те місце, де мають бути люди, та шукають їх.

Шукати людей дуже важко, тому що немає доріг, не зрозуміло, де розташовані будинки. З великими труднощами знаходять людей і вивозять їх, дуже часто з домашніми улюбленцями,
– пояснив журналіст.

Після того, як людей вивозять на берег, їх обов'язково доглядає лікар. Більшість з врятованих доправляють до лікарень.

"Медики вважають, що краще цим людям одну – дві ночі перебувати під наглядом лікарів. Адже у них може бути стрес, переохолодження, застуда", – зауважив він.

Журналіст з Херсона розповів, як триває евакуація з затоплених районів міста: дивіться відео

Хоча на Херсонщині вже повноцінне літо, проте ночі можуть бути холодні. До того ж дуже холодна вода, тому що доволі сильна течія.

Вчора в лікарень доставили дуже багато людей. Не вистачало швидких – вони вивозили насамперед літніх та лежачих людей. Тому привозили до лікарень постраждалих і волонтери, і ми, журналісти,
– підкреслив Нікітенко.

Журналіст також повідомив, що сьогодні рівень води в Херсоні трохи знизився порівняно з тим, яким він був у минулі дні.

Більше про ситуацію на Херсонщині

  • Російські окупанти 6 червня підірвали Каховську ГЕС. Внаслідок цього затопленими опинились цілі населенні пункти зокрема на Херсонщині. Також підтопило деякі райони Херсона.
  • З перших часів катастрофи почалась евакуація людей. Відомо, що станом на день 8 червня з населених пунктів на Херсонщині було евакуйовано 2 198 людей.
  • Водночас жахлива ситуація склалась на окупованому Лівобережжі Херсонщини. Адже окупаційна влада не надає допомогу постраждалим. ДСНС та волонтери не мають можливості до них дістатися та врятувати.
  • В особливо важких обставинах опинилися жителі окупованих Олешок. Місцеві намагалися самостійно звідти евакуюватись, але окупанти їх не випускають.
  • Тим часом міський голова окупованого міста заяви, що кількість жертв від повені складає 8 осіб. Проте ця цифра може зрости.